Rockowania 2020

Rockowania 2020

Rockowania to największy przegląd zespołów rockowych w regionie, od pięciu lat organizowany przez Podlaski Instytut Kultury.

Do udziału zapraszane są zespoły amatorskie z województwa podlaskiego, niezwiązane kontraktem płytowym ani inną umową wydawniczą. Pierwszy etap przeglądu to przesłuchania powiatowe, we wrześniu w Siemiatyczach i Zambrowie odbędą się półfinały, a koncert finałowy planowany jest na 10 października w Spodkach PIK w Białymstoku.

2 sierpnia po przesłuchaniach w białostockich Spodkach do półfinału zostały zakwalifikowane cztery zespoły: Przechery, Mudrol, Blue Mahoe i Obraz Kontrolny. Daty pozostałych przesłuchań podamy wkrótce.

Zespoły, które wezmą udział w Rockowaniach, powalczą o nagrody finansowe. Główna nagroda przeglądu to 5000 złotych, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 2500 i 1000 złotych. Dodatkową, atrakcyjną nagrodę ufundowało Radio Białystok – partner medialny Rockowań. Jest to koncert live na antenie radia dla wybranego zespołu. W tym roku w konkursie wezmą udział: Acoustic Vapes, Amnestia, Blue Mahoe, Godzina 12, Heem, Kreha, Mudrol, Obraz Kontrolny, Pauper Band, Przechery, Radioaktywni, Revera, Spooklight, Syndrom, Święci, Ten Inches, Terytorium, Veikra oraz Waterside.

Dodatkowych informacji udziela: Artur Szydłowski tel. 85 749 60 53; 501 361 766;
e-mail: rockowania@pikpodlaskie.pl 

Regulamin
Aneks do regulaminu
Zgoda na wykorzystanie wizerunku