Jesteś na stronie: Rockowania 2021 – wyniki, zdjęcia, filmy
Treść strony

Rockowania 2021 – wyniki, zdjęcia, filmy

Rockowania 2021 – wyniki, zdjęcia, filmy

Zespół Complane zwycięzcą tegorocznej edycji Rockowań – największego przeglądu zespołów rockowych w regionie.

W sobotę, 23 października 2021, siedem zespołów walczyło o główną nagrodę w finale tegorocznych Rockowań. Na scenie Spodków Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku zagrali Etherios, Kill the head, Revera, Obraz Kontrolny, Complane, Devaner oraz Ten Inches.

Jurorzy pierwsze miejsce przyznali zespołowi Complane, drugie wywalczyła grupa Devaner, a na trzecim miejscu podium znalazł się zespół Etherios. Dodatkowo komisja postanowiła przyznać wyróżnienie zespołowi Obraz Kontrolny.

fot. P. Zientara / PIK w Białymstoku

 

Po przesłuchaniach wystąpił laureat pierwszego miejsca z ubiegłego roku – grupa Godzina 12 oraz gwiazda finału Juan Carlos Cano – pochodzący z Meksyku wokalista, perkusista i autor tekstów, który wystąpił z zespołem Enclose. W 2014 roku Juan Carlos Cano był zwycięzcą czwartej polskiej edycji programu The Voice of Poland.

Rockowania to największy przegląd zespołów rockowych w regionie, od pięciu lat organizowany przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Do udziału zapraszane są zespoły amatorskie z województwa podlaskiego, niezwiązane kontraktem płytowym ani inną umową wydawniczą. Przesłuchania półfinałowe, które wyłoniły 6 zespołów, miały miejsce w Siemiatyczach (18.09.) i Zambrowie (25.09.). Zgodnie z regulaminem Rockowań podczas posiedzenia komisji kwalifikacyjnej Podlaskiego Instytutu Kultury, które odbyło się 27 września 2021 r. do finału został zakwalifikowany siódmy zespół.

Główna nagroda przeglądu to 5000 zł, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymali odpowiednio 2500 i 1500 zł. Dodatkową nagrodę ufundowało Polskie Radio Białystok, partner medialny Rockowań. Jest to zakwalifikowanie do finału plebiscytu Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2021 oraz koncert live na antenie radia dla wybranego zespołu.

Partnerzy:

Polskie Radio Białystok, Siemiatycki Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie, Augustowskie Placówki Kultury – Miejski Dom Kultury w Augustowie, Bielski Dom Kultury.

Sponsorzy:

Stagebackline Jacek Bartnicki, 69 Guitars Pracownia Lutnicza