Jesteś na stronie: Rockowania 2021 – finał
Treść strony

Rockowania 2021 – finał

Rockowania 2021 – finał

23 października, o godz. 16:00, zapraszamy na koncert finałowy do Spodków PIK przy ul. św. Rocha 14.

Wśród finalistów tegorocznych Rockowań znalazło się 7 zespołów: Etherios, Kill the head, Revera, Obraz Kontrolny, Complane, Devaner oraz Ten Inches.
Po przesłuchaniach, o godz. 19.30, wystąpi laureat pierwszego miejsca z ubiegłego roku – grupa Godzina 12 oraz gwiazda finału Juan Carlos Cano – pochodzący z Meksyku wokalista, perkusista i autor tekstów, który wystąpi z zespołem Enclose. W 2014 roku Juan Carlos Cano był zwycięzcą czwartej polskiej edycji programu The Voice of Poland.
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Spodkach PIK od 19 października w godzinach 8.00 – 16.30 i bezpośrednio przed koncertem. Na przesłuchania finałowe – wstęp wolny. 

 

Zdjęcia z półfinału w Siemiatyczach.

Zdjęcia z półfinału w Zambrowie.

Rockowania to największy przegląd zespołów rockowych w regionie, od pięciu lat organizowany przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Do udziału zapraszane są zespoły amatorskie z województwa podlaskiego, niezwiązane kontraktem płytowym ani inną umową wydawniczą. Przesłuchania półfinałowe, które wyłoniły 6 zespołów, miały miejsce w Siemiatyczach (18.09.) i Zambrowie (25.09.). Zgodnie z regulaminem Rockowań podczas posiedzenia komisji kwalifikacyjnej Podlaskiego Instytutu Kultury, które odbyło się 27 września 2021 r. do finału został zakwalifikowany siódmy zespół.

Główna nagroda przeglądu to 5000 zł, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 2500 i 1500 zł. Dodatkową nagrodę ufundowało Polskie Radio Białystok, partner medialny Rockowań. Jest to zakwalifikowanie do finału plebiscytu Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2021 oraz koncert live na antenie radia dla wybranego zespołu.

Partnerzy:

Polskie Radio Białystok, Siemiatycki Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie, Augustowskie Placówki Kultury – Miejski Dom Kultury w Augustowie, Bielski Dom Kultury

Sponsorzy:

Stagebackline Jacek Bartnicki, 69 Guitars Pracownia Lutnicza