Jesteś na stronie: Recital fortepianowy Malwiny Marciniak
Treść strony

Recital fortepianowy Malwiny Marciniak

Koncert stypendystki Marszałka Województwa Podlaskiego.

Podczas spotkania został odczytany list gratulacyjny od Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego. 

W programie recitalu muzyka m.in. Chopina, Lutosławskiego, Godowskiego i Maksymiuka. Koncert wykonała Malwina Marciniak, tegoroczna stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego. Program stypendialny nosi nazwę: „Współczesna muzyka fortepianowa twórców z Podlasia – cykl recitali pianistycznych”.

Malwina Marciniak – doktorantka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie studiowała grę na fortepianie, teorię muzyki i kompozycję. Laureatka XIV Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie (I nagroda) oraz X Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej w Przemyślu (I nagroda i tytuł Mistrza Interpretacji Muzycznej). Występowała w licznych ośrodkach muzycznych w Polsce (m.in. na Zamku Królewskim i w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w Dusznikach-Zdroju) i za granicą. Razem z European Union Youth Orchestra odbyła europejską trasę koncertową, występując m.in. w katedrze Stephansdom w Wiedniu oraz na Festiwalu Muzycznym w Bolzano. Współpracowała z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina (program Młode talenty), Instytutem Adama Mickiewicza i bydgoskim Towarzystwem Muzycznym im. I. J. Paderewskiego. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Białegostoku, Marszałka Województwa Podlaskiego (program stypendialny: Współczesna muzyka fortepianowa twórców z Podlasia – cykl recitali pianistycznych) oraz Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie prowadzi autorskie wykłady w języku angielskim w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Program koncertu:

  • Fryderyk Chopin – Nokturn Es-dur op. 9 nr 2
  • Witold Lutosławski – Bukoliki
  • Leopold Godowski – Dawny Wiedeń z cyklu Triankontameron
  • Leopold Godowski – Dworska procesja w Dżakarcie z cyklu Java suite
  • Fryderyk Chopin – Preludium Des-dur op. 28 nr 15
  • Jerzy Maksymiuk – Prelude No. 4
  • Hanna Kulenty – Prelude and Psalm
  • Fryderyk Chopin – Ballada g-moll op. 23

Recital zrealizowano w ramach stypendium artystycznego Marszałka Województwa Podlaskiego (program stypendialny: Współczesna muzyka fortepianowa twórców z Podlasia – cykl recitali pianistycznych).