Jesteś na stronie: Przestrzeń liminalna – wyniki konkursu fotograficznego
Treść strony

Przestrzeń liminalna – wyniki konkursu fotograficznego

Przestrzeń liminalna – wyniki konkursu fotograficznego

Rozstrzygnięcie 5. edycji internetowego konkursu fotograficznego dla amatorów z woj. podlaskiego.

Już po raz piąty postanowiliśmy dać fotografom możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców, a także przyczynić się do popularyzacji fotografii jako jednej z dziedzin sztuki. Jednocześnie chcieliśmy zachęcić twórców do poszukiwań inspiracji, a także rozwijania umiejętności obserwacji otoczenia i jej dokumentowania.

W tym roku temat konkursu brzmiał: „Przestrzeń liminalna” (z łac. liminen – próg). To innymi słowy „przestrzeń pomiędzy” – oddziela w domu dwa pokoje, a także dom i świat zewnętrzny, strefę znaną i bezpieczną od nieznanej i niebezpiecznej, sacrum od profanum. Chcieliśmy tym samym pobudzić uczestników do wrażliwości, aby fotografie nie miały jedynie walorów estetycznych, ale również skłaniały do dyskusji.

Ocenę 276 prac 108 autorów i kwalifikację do konkursu przeprowadziło jury powołane przez organizatora – artyści fotograficy i plastycy zajmujący się fotografią: Bogusław Florian Skok –artysta fotografik, przewodniczący jury, Michał Kość – artysta fotografik, Cezary Fabiszewski – instruktor fotografik, Adam Ślefarski – artysta plastyk.

Jury oceniając prace, brało pod uwagę poziom artystyczny, indywidualność i kreatywność, a przede wszystkim zgodność z tematem konkursu „Przestrzeń liminalna”. W ocenie jury nagrodzone fotografie ukazują temat poprzez wyeksponowanie pewnych treści, które nabierają nowego znaczenia.

I miejsce
Ewa Bijak za zdjęcie: „Po sezonie”

II miejsce
Beata Wilczyńska za zdjęcie: „Puste gniazda”

III miejsce
Paweł Mogilewski za zdjęcie: „Cień zabaw”

Wyróżnienia
Wojciech Biendar za zdjęcie: „Piwnica”
Aleksandra Łupińska za zdjęcie: „Koniec dzieciństwa”

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłanie swoich prac.

 

Regulamin (PDF, 507.2KB)

 

Kontakt:
Dział Sztuki PIK
konkursfoto@pikpodlaskie.pl
85 740 37 15


W piątek, 12 kwietnia, o godz. 18:00 zapraszamy do Galerii PIK przy ul. Jana Kilińskiego 8 (parter) na wernisaż fotografii podsumowujący pięć edycji Internetowego Konkursu Fotograficznego dla amatorów z województwa podlaskiego. Zaprezentujemy wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie w latach 2020-2024. Każda z edycji miała swój motyw przewodni. I tak w pierwszym roku było to hasło: „Od świtu do zmierzchu”, w kolejnym „Pejzaż symboliczny”, następnie „Kompozycje nieoczywiste”, „Złoty środek” i wreszcie w tym roku: „Przestrzeń liminalna”. Łącznie, w ciągu pięciu lat wpłynęło 1070 prac, nadesłanych przez ponad czterystu autorów.

Na wystawie będzie można zobaczyć 36 fotografii wykonanych przez 26 fotografików.

Wernisaż wystawy fotografii