Jesteś na stronie: Spektakl MIKROKOSMOS – relacja zdjęciowa
Treść strony

Spektakl MIKROKOSMOS – relacja zdjęciowa

Młodzież pod okiem profesjonalistów stworzyła własny spektakl teatralny. Pokazy odbyły się w Choroszczy, Topilcu, Knyszynie i Supraślu.

Relacja zdjęciowa z Topilca, Knyszyna i Supraśla

fot. A. Ślefarski / PIK w Białymstoku

 

Relacja zdjęciowa z premiery w Choroszczy

fot. A. Ślefarski / PIK w Białymstoku, fot. C. Fabiszewski / Fotospółdzielnia

Jednym z elementów projektu pikTOgraMY – który miał przygotować dzieci i młodzież do aktywnego odbioru sztuki i udziału w życiu kulturalnym – były warsztaty teatralne, konstrukcyjne i scenograficzne odbywające się w dniach 20-26.06.2022 r., na których dzieci i młodzież nauczyła się jak zrealizować własny spektakl. Premiera odbyła się 26.06.2022 r., o godz. 15:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, a kolejne pokazy w Topilcu (28.06), Knyszynie (29.06) i Supraślu (30.06).

Najpierw będzie kontakt z teatrem zawodowym, tak by dzieci, młodzież, całe rodziny mogły doświadczyć profesjonalnej sztuki, nauczyć się chłonąć teatr, potem zachęcimy tych młodych ludzi do tworzenia oferty teatralnej – stworzenia własnego spektaklu pod okiem profesjonalistów – mówiła Milka Wyszkowska, koordynatorka projektu.

Uczestnicy warsztatów zrealizowali spektakl MIKROKOSMOS, oparty na twórczości Josefa i Karela Čapków, inspirowanego komedią „Ze života hmyzu” (Z życia owadów). Przedstawienie powstało pod okiem profesjonalistów. Reżyserem był Karol Smaczny, muzykę przygotował Michał Górczyński, choreografię Miłosz Pietruski, a scenografię Małgorzata Tarasewicz-Wosik. W spektaklu razem z młodzieżą zagrał aktor Marcin Tomkiel.

To będzie świetna sytuacja, że głównego bohatera zagra znakomity, profesjonalny aktorDzieci będą mogły cały czas podpatrywać go na scenie, uczyć się od niego – podkreślał Karol Smaczny, reżyser spektaklu.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.