Jesteś na stronie: Pożegnanie lata z Podlaskim Instytutem Kultury
Treść strony

Pożegnanie lata z Podlaskim Instytutem Kultury

Pożegnanie lata z Podlaskim Instytutem Kultury

Na teatralne, muzyczne i filmowe zakończenie wakacji zaprosił Marszałek Województwa Podlaskiego i PIK.

fot. M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

Wspaniała pogoda, wciąż jeszcze wakacyjna atmosfera, do tego „Teatr na leżakach”, koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka i Podlaskie Kino Plenerowe – tak mieszkańcy Białegostoku i regionu żegnali lato przez Spodkami PIK.

Koniec lata to nieco smutny czas i postanowiliśmy go trochę rozweselić. Dlatego przygotowaliśmy bardzo ciekawy program, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Nasza propozycja na początek to „Teatr na leżakach” – autorski projekt Teatru Pijana Sypialnia, który z pewnością Państwu się spodoba i poprawi humor – witała zgromadzoną publiczność Wiktoria Wnorowska, dyrektor PIK.

Teatr na leżakach to połączenie wakacyjnego relaksu ze sztuką teatru. Pomysł jest prosty – spektakle z muzyką na żywo widz ogląda z perspektywy leżaka. Do takiego teatru można przyjść w letniej sukience, krótkich spodenkach i w klapkach, a w trakcie przedstawienia popijać zimne napoje. I w takiej właśnie konwencji publiczność oglądała „Wodewil Warszawski’ przed Spodkami PIK.

Po teatrze widzowie mogli zaśpiewać wspólnie z Warszawską Kapelą z Targówka znane i lubiane szlagiery powojennej Warszawy, między innymi: U Cioci na imieninach, Bal na Gnojnej, czy Zimny Drań. Podlaski Instytut Kultury przygotował specjalne śpiewniki, a publiczności nie trzeba było dwa razy prosić, by włączyła się do wspólnego śpiewania.

Na koniec pełnego wrażeń wieczoru Podlaski Instytut Kultury zaproponował kino plenerowe, a w nim dwie znane i lubiane produkcje: „Wojna z dziadkiem” i „King Richard. Zwycięska rodzina”. Widzowie mogli je obejrzeć na ogromnym ekranie o powierzchni 24 metrów kwadratowych.