Jesteś na stronie: Podmieniec – premiera w Spodkach przełożona
Treść strony

Podmieniec – premiera w Spodkach przełożona

Podmieniec – premiera w Spodkach przełożona

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, premiera została przełożona na maj.

Stop. Zatrzymać akcję. A gdyby tak na chwilę zmienić perspektywę? Stań z boku i spójrz na rzeczywistość zupełnie inaczej. „Podmieniec”, to opowieść o inności. Inności, która nie zawsze spotyka się ze społeczną akceptacją mimo, iż stanowi nierozerwalną część otaczającego nas świata.

Według pradawnych wierzeń tytułowy bohater to dziecko boginek, mamun lub dziwożon, czyli słowiańskich demonów, które zabierały niemowlęta z kołysek, podrzucając w zamian własne. „Odwrócić od niego wzrok!”, „Zagłodzić!”, „Pozbyć się czorta!”, – czy to nie brzmi jakoś dziwnie znajomo?

Podmieniec: Marcin Tomkiel
Muzyka: Jakub Olszewski
Teksty piosenek: Malika Ledeman
Reżyseria: Karol Smaczny
Scenografia: Małgorzata Tarasewicz-Wosik

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, premiera została przełożona na maj.

Bilety, w cenie 20 zł, będą do nabycia w Spodkach PIK (ul. św. Rocha 14) przed wydarzeniem.

Wydarzenie zostanie zorganizowane przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku ze stanem epidemicznym w Polsce.

Marcin Tomkiel
Jak mam opowiedzieć o sobie, jak jest tyle ważnych tematów do poruszenia? Nie po to studiuję w Akademii Teatralnej w Warszawie, filii w Białymstoku (kierunek aktorski ze specjalnością teatru lalek), by opowiadać o życiu zwykłego faceta. Czas docenić niezwykłość. Właśnie dlatego prowadzę zajęcia teatralno-filmowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. To właśnie oni nauczyli mnie szacunku i pokory wobec trudności i wyzwań, jakie przynosi nam życie.