Jesteś na stronie: Podlaskie Kino Plenerowe w trasie
Treść strony

Podlaskie Kino Plenerowe w trasie

Zaprasza Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Podlaski Instytut Kultury i lokalne samorządy.

To już czwarta edycja tego przedsięwzięcia.

Z roku na rok cieszy się to wydarzenie coraz większą popularnością i w tym roku postanowiliśmy, że kino plenerowe zawita aż do piętnastu miejscowości – mówił podczas briefingu prasowego Marek Malinowski – członek zarządu Województwa Podlaskiego – pierwsze kino odbyło się 8 lipca w Lipsku, a ostatnie zaplanowano na 9 września w Białymstoku.

Podlaskie Kino Plenerowe dotrze w tym roku do: Lipska, Goniądza, Kolna, Wysokiego Mazowieckiego, Łomży, Jedwabnego, Gib, Siemiatycz, Łap, Brańska, Dąbrowy Białostockiej, Czeremchy, Grajewa, Sokółki, dwukrotnie odbędzie się też w Białymstoku, przed Spodkami PIK oraz na kampusie Politechniki Białostockiej. Podlaskie Kino plenerowe doskonale sprawdziło się w czasie pandemii, na świeżym powietrzu było bezpieczniej. Mieszkańcy regionu polubili seanse pod chmurką i kino nadal jeździ po regionie.

Ten pomysł na stałe wpisał się zarówno do harmonogramu Podlaskiego Instytutu Kultury, jak i do kalendarza tych miejscowości, do których mamy przyjemność jeździć z kinem – podkreślała Wiktoria Wnorowska, dyrektor PIK – Dobre filmy, dobra jakość wyświetlania, po stronie uczestników pozostaje zabranie ze sobą dobrego humoru, po naszej  cała realizacja.

Na ekranie znane i lubiane  produkcje, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Będą zarówno bajki dla dzieci, komedie, filmy akcji, jak i dramaty, między innymi: Elvis, Zupa nic, Bodyguard i żona zawodowca, Farima, Wyszyński – zemsta czy przebaczenie, King Richard: Zwycięska rodzina, Niezgaszalni, Wojna z dziadkiem, Batman, Lessie wróć, Tom & Jerry, Ainbo. Strażniczka Amazonii.  Seanse są darmowe.

Kino na łonie natury, w parku, przy dobrej pogodzie to jest to, czego mieszkańcy potrzebują. Wszyscy ciężko pracujmy i potrzebujemy chwili odpoczynku, relaksu, a kino plenerowe na to pozwala – zachęcał Jarosław Siekierko, burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie.

Nie tylko mieszkańcy Łap, ale także mieszkańcy okolicznych miejscowości są na tych seansach. Zapraszam do Łap. Będzie darmowe kino, popcorn i dla najmłodszych wata cukrowa – zapraszał Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap.

Podlaskie Kino Plenerowe zostało przygotowane w bardzo dobrej jakości. Filmy będą odtwarzane na ekranie typu LED o powierzchni 24 metrów kwadratowych, a dobre nagłośnienie zapewni sześć kolumn ustawionych co 20 metrów. Na uczestników czekają wygodne leżaki.

Kino plenerowe – Białystok, kampus Politechniki Białostockiej. 9.09.2023

Kino plenerowe – Łapy. 3.09.2023

Kino plenerowe – Białystok (Spodki PIK). 2.09.2023

Kino plenerowe – Grajewo, 27.08.2023

Kino plenerowe – Czeremcha, 26.08.2023

 

Kino plenerowe – Dąbrowa Białostocka, 25.08.2023

 

Kino plenerowe – Brańsk, 20.08.2023

Kino plenerowe – Wysokie Mazowieckie, 18.08.2023

Kino plenerowe – Jedwabne, 11.08.2023

Kino plenerowe – Giby, 4.08.2023

Kino plenerowe – Łomża, 29.07.2023

Kino plenerowe – Kolno, 21.07.2023

 

Kino plenerowe – Goniądz, 9.07.2023

Kino plenerowe – Lipsk, 8.07.2023

Konferencja prasowa, 7.07.2023