Jesteś na stronie: PIKtoGRAmy – letnie warsztaty teatralne
Treść strony

PIKtoGRAmy – letnie warsztaty teatralne

PIKtoGRAmy – letnie warsztaty teatralne

Ruszyły letnie warsztaty teatralne PIKtoGRAmy w Supraślu. 

Rozpoczęły się Letnie Warsztaty Teatralne PIKtoGRAmy organizowane są przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku w Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Warsztaty odbywają się w terminie 16-29 sierpnia 2021 r. w Domu Ludowym.

Dzieci i młodzież w wieku od 5 do  15 lat rozwijają swoje artystyczne zainteresowania przez twórczą współpracę i wiedzę podaną w formie zabawy. Uczestnicy doskonalą swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów: scenografa, muzyków, reżysera oraz aktora. W najbliższych dnia samodzielnie wykonają lalki, elementy scenografii i rekwizyty, będą poznawać swoje możliwości głosowe oraz ruchowe.

Kolejny tydzień rozpocznie się pod znakiem wytężonej pracy nad pokazem finałowym. Odbędą się także wizyty studyjne w Teatrze Wierszalin w Supraślu oraz w Białostockim Teatrze Lalek. Pokazy finałowe podziwiać będzie można w Supraślu w Domu Ludowym dnia 29.08.2021 o godzinie 13:00 w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku – Spodki o godzinie 16:00, dnia 01.09.2021.

W ramach projektu PIKtoGRAmy, Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprasza na działania skierowane nie tylko do uczestników warsztatów:

 „KSIĘŻYC’owe Opowieści” Teatru Małe Mispektakl plenerowy na scenie Letniej Domu Ludowego (w razie niepogody w sali kinowej) – sobota, 21.08.2021, godzina 17:00 (przedstawienie skierowane do dzieci).

Koncert zespołu Spider Demon Massacre, w którego skład wchodzą aktorzy białostockich teatrów – koncert plenerowy na scenie Letniej Domu Ludowego (w razie niepogody w sali kinowej) – niedziela, 22.08.2021, godzina 19:00 (koncert przeznaczony dla młodzieży i dorosłych).

PIKtoGRAmy – to cykl działań teatralnych adresowanych do dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego. Zależy nam, by inspirować amatorskie środowisko teatralne do poszukiwań twórczych, rozwijania młodych talentów oraz szerzenia kultury żywego słowa. Sama nazwa projektu łączy w sobie skrót nazwy instytucji „PIK” ze słowem „GRA” którego synonimem jest zabawa jak i odtwarzanie przez aktora roli. „MY” daje poczucie wspólnotowości i sprawczości uczestnikom działań. Piktogram zastępuje słowo pisane elementem graficznym i zwiększa czytelność przekazu. Działania teatralne to swoistego rodzaju „piktogram” emocji, zakodowanych znaków, których najlepiej uczyć się w praktyce aktorskiej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Dofinansowano ze środków budżetu państwa. Wartość dofinansowania 65 000 zł, całkowita wartość zadania 99 600 zł.

Informacji na temat warsztatów udziela Dział Animacji Kultury Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku:
Emilia Wyszkowska i Agnieszka Jakubicz
tel. 85 744 63 13
teatr@pikpodlaskie.pl