Jesteś na stronie: Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego
Treść strony

Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego

Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego

Marszałek Artur Kosicki wręczył Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego osobom, które wybitnie przyczyniły się do rozwoju i promocji regionu.Odznaczenia przyznawane są za całokształt działalności publicznej, społecznej i zawodowej, osobom, które wybitnie przyczyniły się do rozwoju i promocji regionu. Odznaki zostały wręczone w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, podczas koncertu „W lustrze patriotyzmu” zorganizowanego przez Podlaski Instytut Kultury wspólnie z Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim „Szkoła Talentów” w Białymstoku.

Odznaki otrzymali:

  • Alicja  Andrulewicz – wieloletnia dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, za pracę na rzecz kultury w Województwie Podlaskim. 
  • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka” – za pracę na rzecz kultury Województwa Podlaskiego o randze międzynarodowej; odznakę odebrał Mikołaj Buszko, dyrektor festiwalu.
  • Edward Dec – trener pływaków i działacz sportowy, za propagowanie i rozwój kultury fizycznej w Województwie Podlaskim. 
  • Władysław Tocki – redaktor naczelny Tygodnika Podlaskiego „Kontakty”, za wyróżniającą pracę na rzecz rozwoju sportów lotniczych w Województwie Podlaskim i promocję regionu. 
  • Piotr Niziołek – kustosz w Muzeum Historycznym w Białymstoku, za promocję Muzeum Podlaskiego. 

Więcej informacji o wydarzeniu można przeczytać na Wrotach Podlasia.

Relację video z uroczystości można obejrzeć na FB Województwo Podlaskie