Jesteś na stronie: Odkryj Swój Skarb 2021! – wyniki
Treść strony

Odkryj Swój Skarb 2021! – wyniki

Krystyna Piszczatowska z Knyszyna laureatką konkursu NCK na najciekawsze działania edukacyjne związane z lokalnym dziedzictwem kulturowym.

Celem konkursu Narodowego Centrum Kultury jest promowanie miejsc i pomysłów na działania edukacyjne ukazujące „skarby” małych i średnich miejscowości, miast i miasteczek Polski (do 30 000 mieszkańców). Organizatorzy docenili tych, którzy niezależnie od okoliczności działają na rzecz polskiego dziedzictwa materialnego i niematerialnego, rozbudzając zainteresowanie małymi miejscowościami i ich otoczeniem, aby dobre praktyki były inspiracją oraz wskazówką dla wszystkich, którzy, odkrywając „skarby”, edukują o lokalnym dziedzictwie.

Na konkurs wpłynęło ponad 100 wniosków. Przyznano nagrody o łącznej wysokości 20 tys. zł. Wśród laureatów znalazła się też reprezentantka woj. podlaskiego – pani Krystyna Piszczatowska z Knyszyna, której projekt „Gra o królewski tron” został doceniony przez NCK.

Najlepsze inicjatywy zostaną umieszczone w „Lokalnych Inspiracjach” – publikacji elektronicznej, która pojawi się pod koniec tegorocznych wakacji.

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie NCK.