Jesteś na stronie: Niepodległa do hymnu!
Treść strony

Niepodległa do hymnu!

Niepodległa do hymnu!

11 listopada zaprosiliśmy do wspólnego zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego na białostockim Rynku Kościuszki.

fot. M. Adamski, PIK w Białymstoku

 

Marszałek Województwa Podlaskiego, Dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku oraz Dyrektor Muzeum Podlaskiego zaprosili do wspólnego zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego na Rynek Kościuszki, przed wejściem do Muzeum Podlaskiego.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości wspólnie z mieszkańcami miasta spotkaliśmy się dzisiaj przed Ratuszem w Białymstoku, aby wspólnie zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Dziękujemy, że byliście z nami i dołączyliście do ogólnopolskiej akcji Niepodległa do Hymnu.

To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi Polakami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

Hymn został wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i samorządowych oraz spotkań lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitowały stacje radiowe i zagrały orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Dzięki transmisjom w mediach, każdy bez wychodzenia z domu mógł włączyć się we wspólne śpiewanie.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”. www.niepodlegla.gov.pl


Spodki w biało-czerwonych barwach. 

Wieczorem, w godz. 17:00-22:00 Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku podświetlił swoje Spodki w kolorach polskiej flagi – każdy mógł przyjść na św. Rocha 14 i zrobić sobie zdjęcie na tle biało-czerwonego budynku.

fot. P. Zientara, PIK w Białymstoku