Treść strony

Podziękowania i koncert dla ludzi kultury

Dwóch wieloletnich dyrektorów lokalnych ośrodków kultury otrzymało z rąk marszałka Artura Kosickiego Honorowe Odznaki Województwa Podlaskiego.

Uhonorowanie zasłużonych dla rozwoju kultury w regionie osób miało miejsce 28 grudnia, podczas dorocznego spotkania w Podlaskim Instytucie Kultury. Honorowe Odznaki Województwa Podlaskiego otrzymali Jolanta Sidorowicz, dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury oraz Franciszek Wiesław Bochonko, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lipsku. Gratulując odznaczonym marszałek Artur Kosicki podziękował również wszystkim ludziom kultury z regionu.

Dzisiaj jako Samorząd Województwa Podlaskiego, ale również w imieniu mieszkańców regionu chcemy podziękować Wam za to wszystko co robicie dla rozwoju i upowszechniania kultury w województwie podlaskim. Jesteśmy świadomi jak dużo pracy należy włożyć w to co robicie. Wiemy, że często jest to połączenie Waszej pasji razem z zawodem, który wykonujecie – mówił marszałek Artur Kosicki

Świąteczno-noworoczne spotkanie ludzi kultury jest już tradycją w Podlaskim  Instytucie Kultury. Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki oraz Barbara Bojaryn-Kazberuk – dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury zaprosili na koncert Łukasza Zagrobelnego animatorów, edukatorów, menadżerów, wszystkich tych, którzy od lat pracują na rzecz edukacji kulturalnej w województwie podlaskim.

W trakcie uroczystości marszałek Artur Kosicki otrzymał kryształową czarę, jako podziękowanie ze strony ludzi kultury z województwa podlaskiego.

Każdy z nas tu obecnych wie pracując w swoich środowiskach jak bardzo ważne jest wsparcie i jak bardzo ważne jest zrozumienie i jak bardzo ważne jest docenienie roli kultury A to wszystko mamy – powiedziała Barbara Bojaryn – Kazberuk, dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury wręczając marszałkowi upominek.

W wydarzeniu uczestniczyła także Agata Puchalska – dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w urzędzie marszałkowskim. Doroczny koncert w Podlaskim Instytucie jest swego rodzaju muzycznym podziękowaniem za pracę ludzi kultury w regionie.


fot. A. Sienkiewicz i P. Zientara / PIK Białystok