Jesteś na stronie: Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża
Treść strony

Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża

ROK w Łomży oraz Województwo Podlaskie zapraszają na festiwal.

Opera współczesna i musicalowe przeboje, klasyka organowa i bel canto, a także najpiękniejsza muzyka polska – m.in. takie gatunki muzyczne będzie można usłyszeć podczas tegorocznego Festiwalu, którego partnerem jest samorząd województwa.

To wydarzenie, które przyczynia się do upowszechniania i popularyzacji muzyki klasycznej i na trwałe wpisało się w kalendarz najciekawszych imprez kulturalnych w województwie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Od 30 czerwca do 10 lipca organizatorzy zaplanowali 18 koncertów. Artyści wystąpią w: Łomży, Drozdowie, Łapach, Jedwabnem, Stawiskach, Szczepankowie i Dąbrówce Kościelnej.

Preludium Festiwalu będzie koncert, który zamknie kolejny sezon artystyczny łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego pod batutą prof. Jana Miłosza Zarzyckiego. Odbędzie się on w czwartek (30.06) w siedzibie Filharmonii przy ul. Zawadzkiej. Następnie do ostatniego dnia wydarzenia codziennie będą spotkania z muzyką organową, operową, operetkową, musicalową oraz ludową z odległych stron.     

Program XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża (PDF, 2.4MB)