Jesteś na stronie: Kurpie Zielone – nabór do kapeli
Treść strony

Kurpie Zielone – nabór do kapeli

Kurpie Zielone – nabór do kapeli

Zapraszamy instrumentalistów grających na: skrzypcach, kontrabasie, flecie, klarnecie, trąbce, akordeonie i perkusji.

Jeśli uczysz się w szkole muzycznej II stopnia, jesteś jej absolwentem, studiujesz lub ukończyłeś instrumentalistykę, dołącz do naszego nowego amatorskiego zespołu muzycznego. Kapela Kurpi Zielonych towarzyszy zespołowi tanecznemu i wokalnemu podczas koncertów i festiwali, ale będzie pracować nad własnym repertuarem i koncertować niezależnie.  Zapraszamy osoby niepełnoletnie (wymagana zgoda rodziców / opiekunów prawnych) oraz dorosłe. Chcemy stworzyć zgrany i energetyczny zespół wykonujący stylizowaną muzykę ludową oraz inspirowaną folklorem.

Przesłuchania odbędą się 5 i 12 marca 2021 roku, o godz. 18:00, w Spodkach PIK, ul. św. Rocha 14 w Białymstoku.

Każdy uczestnik musi przygotować wybrany fragment utworu z repertuaru ZPiT „Kurpie Zielone” oraz jeden dowolny utwór – najlepiej swój popisowy. Prosimy o potwierdzenie udziału mailowo: kurpie.zielone@pikpodlaskie.pl

Dokumenty do pobrania:

Właścicielem zamieszczonych materiałów nutowych jest Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Mogą one posłużyć jedynie do przygotowania się do przesłuchań do kapeli ZPiT „Kurpie Zielone”. Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tych materiałów oraz ich fragmentów, a także wykorzystywanie w celach innych niż działalność PIK w Białymstoku bez zgody właściciela jest zabronione.

Próby zespołu instrumentalnego – ogólne i sekcyjne – odbywać się będą w Spodkach PIK w terminach ustalonych z prowadzącym. 

Opiekunem kapeli jest Andrzej Grzybowski, kierownik muzyczny ZPiT „Kurpie Zielone”. Jest on absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie akordeonu profesora Klaudiusza Barana, studiował również w Conservatorio Statale di Musica „Luisa D’Annunzio” w Pescarze, Włochy, pod kierunkiem Claudio Jacomucciego. Znany jest jako solista i kameralista występujący z wieloma znakomitymi muzykami. Jest artystą wszechstronnym, wykonującym repertuar barokowy, klasyczny, a także muzykę romantyczną oraz współczesną. Współpracuje z wieloma zespołami folklorystycznymi w Polsce, a od 2017 roku dla ZPiT „Kurpie ZIelone” przygotowuje aranżacje i autorskie opracowania muzyczne.