Jesteś na stronie: Kurpie z Niepodległą
Treść strony

Kurpie z Niepodległą

Kurpie z Niepodległą

Kurpie Zielone zaprezentują cykl koncertów w pięciu miejscowościach woj. podlaskiego w ramach patriotycznej akcji „W moim sercu wolność gra”.

Grupa reprezentacyjna oraz wokalna ZPiT „Kurpie Zielone” przedstawi tańce i pieśni z Podlasia i Kurpi oraz innych regionów, polskie tańce narodowe, a także pieśni Stanisława Moniuszki. Pierwszy z cyklu koncertów odbędzie się 13 września w Sokółce. Kolejne zaplanowano 10 października w Szepietowie oraz 24 października w Suwałkach, 8 listopada w Sejnach, a na zakończenie projektu zespół da koncert w dniu narodowego święta, 11 listopada w Hajnówce.

„W moim sercu wolność gra” to przedsięwzięcie muzyczne z historią w tle. W trzydziestu miejscowościach województwa podlaskiego, od Sejn i Filipowa po Drohiczyn, odbywają się koncerty zespołów ludowych, a każdy z koncertów rozpoczyna się kilkuminutową lekcją historii przypominającą najważniejsze wydarzenia w regionie, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz Kurpi Zielonych wystąpią też Klekociaki, Skowronki i Narwianie.

Relacje filmowe z koncertów można oglądać za pośrednictwem strony internetowej: www.skansen.bialystok.pl

„W moim sercu wolność gra” to projekt Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej zorganizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.