Jesteś na stronie: Kreatywne Poniedziałki w Pokojach Pracy Twórczej – budka dla ptaków
Treść strony

Kreatywne Poniedziałki w Pokojach Pracy Twórczej – budka dla ptaków

Kreatywne Poniedziałki w Pokojach Pracy Twórczej – budka dla ptaków

Zapraszamy miłośników prac ręcznych. W każdy poniedziałek zachęcamy do odwiedzenia naszej strony, gdzie będziemy przekonywać, iż wykonanie biżuterii czy małych przedmiotów użytkowych w domowym zaciszu to dobra propozycja na spędzanie czasu wolnego. Przez arkana technik, narzędzi i materiałów poprowadzi wszystkich Magdalena Talmon, instruktorka Pokojów Pracy Twórczej PIK, pokazując, że nie jest to takie trudne, jakby mogło się wydawać, a satysfakcja gwarantowana! Bo wykonanie biżuterii z papieru czy plastikowej butelki, muliny lub bawełny, jak się okazuje, nie wymaga kosztownych nakładów, a efekt wizualny jest zaskakujący. Zatem – do dzieła!

Kolorowe budki

Kolorowa budka lęgowa jest szczególnie ładną propozycją dla sikorek, kowalików, rudzików i innych ptaków, które korzystają z takich rozwiązań. Warstwa niegroźnej dla ptaków i środowiska farby zabezpiecza drewno, które wolniej butwieje. Pod otworem nie ma żadnych wystających elementów, które mogłyby ułatwić dostanie się do środka drapieżnikom.

Dach pomalowano na brzoskwiniowo, ściany na niebiesko oraz ozdobiono je wzorkami malowanymi ręcznie lub metodą decoupage.

 Potrzebne materiały:

  • drewniana budka lęgowa dla ptaków
  • farba akrylowa
  • klej lub lakier
  • chusteczki spożywcze
  • pędzelki
  • markery akrylowe

Sposób wykonania: