Jesteś na stronie: Kontrapunkty – wystawa Iwony Kolasińskiej
Treść strony

Kontrapunkty – wystawa Iwony Kolasińskiej

Kontrapunkty – wystawa Iwony Kolasińskiej

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprasza do Spodków na wystawę dla której inspiracją stała się muzyka.

 

 

Kontrapunkt (z łac. punctus contra punctum, dosł. „nuta przeciw nucie”) – to technika kompozytorska, która polega na prowadzeniu kilku niezależnych linii melodycznych (polifonia) zgodnie z określonymi zasadami harmonicznymi i rytmicznymi. Kontrapunkt można podzielić na kontrapunkt ścisły (kanon) i swobodny (m.in. fuga). W drugim, węższym znaczeniu jest określeniem dla głosu współdziałającego z tematem. Powstałe prace są rysunkową interpretacją różnych linii melodycznych i polifonii, a przede wszystkim emocji jakie w autorce wywołuje muzyka.

Iwona Kolasińska – zajmuje się malarstwem, scenografią, instalacją, projektowaniem graficznym oraz szeroko rozumianym design’em. W jej twórczości główną inspiracją jest światło, kolor, przestrzeń, różne stany skupienia materii, surrealizm, konstruktywizm, historie ludzkie, film. Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, dwóch specjalności: plastyka intermedialna oraz mixmedia (2007). W 2013 ukończyła studia podyplomowe ze scenografii filmowej na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Ma za sobą udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, realizację warsztatów artystycznych:  XVII Biennale Sztuki dla Dziecka, VII Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, 7. Międzynarodowych Warsztatów Niepokoju Twórczego Kieszeń Vincenta w Poznaniu oraz działań z zakresu edukacji artystycznej. Należy do ZPAP o. Gdański oraz do Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Przez Sztukę – InSEA. W wolnym czasie jeździ na rowerze, na nartach, oddycha lasem, morzem, górami – naturą.
Więcej na stronie: www.iwonakolasinskadesign.wordpress.com 

Wystawę można oglądać w Spodkach PIK w dniach 1–25 października.