Jesteś na stronie: Konkurs literacki Tutaj jestem z rekordową liczbą zgłoszeń
Treść strony

Konkurs literacki Tutaj jestem z rekordową liczbą zgłoszeń

Konkurs literacki Tutaj jestem z rekordową liczbą zgłoszeń

Laureatów poznamy na początku września.

To już trzynasta edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego organizowanego przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. W tym roku wpłynęło aż 57 prac – 34 w kategorii prozy i 23 w kategorii poezji.

To miła wiadomość, że konkurs z roku na rok staje się coraz bardziej znany i że zgłoszonych prac jest coraz więcej – podkreśla Barbara Popławska z Podlaskiego Instytutu Kultury, koordynatorka konkursu – nasi jurorzy starannie przeczytają wszystkie nadesłane powieści, zbiory opowiadań, reportaże, a także zbiory poezji i wybiorą te pozycje – jedną lub dwie, które wydamy drukiem.

Nadesłane prace reprezentują różne gatunki literackie, dotyczą różnorodnej tematyki. Są powieści obyczajowe, sensacyjne, kryminalne, z pogranicza baśni, fantazji, science fiction. Wśród zgłoszonych prac są zbiory noweli, opowiadań, formy nawiązujące do pamiętników czy reportaży, jak również ponad dwadzieścia zbiorów wierszy. Komisja konkursowa będzie poznawać i oceniać prace do końca sierpnia. W pierwszych dniach września poznamy laureata lub laureatów konkursu. Jurorzy mogą bowiem przyznać jedną nagrodę lub dwie – w kategorii prozy i poezji.

Konkurs adresowany jest do autorów przed debiutem, którzy nie mają w swoim dorobku autorskiego wydawnictwa, wydanego drukiem lub w postaci e-publikacji, z numerem ISBN.

Nagrodą w konkursie jest opracowanie redakcyjne, graficzne i druk publikacji. Autor otrzymuje 200 egzemplarzy pięknie wydanej pracy. Dla niezawodowych pisarzy to szansa na pierwsze opracowanie i wydanie swojej książki, zaistnienie w świecie literatury.

Wszystkim autorom nadesłanych prac dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy pasji literackiej i zapraszamy do śledzenia wyników konkursu na stronie oraz funpage’u PIK.