Jesteś na stronie: Konferencja inaugurująca Projekt ART Spodki
Treść strony

Konferencja inaugurująca Projekt ART Spodki

Konferencja inaugurująca Projekt ART Spodki

27 sierpnia 2020 w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14 odbyła się konferencja inaugurująca Projekt ART Spodki wraz z wykładami eksperckimi poświęconymi takim zagadnieniom jak: „Tożsamość kulturowa inspiracją do działań animacyjnych i edukacji kulturalnej w środowisku lokalnym”, „Edukacja kulturalna osób o szczególnych potrzebach – nowatorskie metody działań edukacyjnych inspirowane sztuką w pracy z osobami o szczególnych potrzebach, w tym z niepełnosprawnością” oraz „Wyzwania i trudności w pracy animatora kultury. Jak inicjować i aranżować działania edukacyjno-animacyjne? Przykłady dobrych praktyk”. Konferencja miała charakter otwarty i mogły w niej uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby.

Program konferencji:

  • 10.00–10.30
    Otwarcie konferencji, prezentacja projektu „ART Spodki – przestrzeń – ludzie – inspiracje”
  • 10.30–11.30
    Wykład „Edukacja kulturalna osób o szczególnych potrzebach – nowatorskie metody działań edukacyjnych inspirowanych sztuką w pracy z osobami o szczególnych potrzebach, w tym z niepełnosprawnością”
    dr Dorota Frasunkiewicz
    Doktor nauk humanistycznych, muzykolog, muzykoterapeuta. Prowadzi zajęcia z wykorzystaniem muzyki, tańca, ruchu z osobami o szczególnych potrzebach: niepełnosprawnymi i seniorami. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu psychologii społecznej.
  • 11.30–12.30
    Wykład: „Tożsamość kulturowa inspiracją do działań animacyjnych i edukacji kulturalnej w środowisku lokalnym”
    Krzysztof Czyżewski
    Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, dyrektor Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”, współtwórca Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, praktyk idei, animator kultury, pisarz, reżyser.
  • 12.45–15.30
    Wykład: „Wyzwania i trudności w pracy animatora. Jak inicjować i aranżować działania edukacyjno-animacyjne?
    Małgorzata Borowska
    Absolwentka pedagogiki kulturoznawczej Uniwersytetu w Białymstoku. Pedagog kulturoznawca, socjoterapeutka, technik plastyk, certyfikowana trenerka i superwizorka Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA oraz prezeska Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA oddział Białostocki, a także Dyrektor Pracowni Działań Kulturalnych oddział Białostocki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Fotoreportaż