Jesteś na stronie: Koncerty Kurpi Zielonych dla hospicjum – zdjęcia
Treść strony

Koncerty Kurpi Zielonych dla hospicjum – zdjęcia

Koncerty Kurpi Zielonych dla hospicjum – zdjęcia

Dziękujemy za wsparcie i okazaną pomoc! Dzięki Państwa ofiarności udało się zebrać blisko 4800 zł na rzecz chorych.

fot. P. Zientara / PIK w Białymstoku

 

11 grudnia zaprosiliśmy do Spodków na 2 koncerty na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. W wykonaniu „Kurpi Zielonych” można było obejrzeć tańce i pieśni ludowe z Opoczyńskiego, Rzeszowskiego, Sądecczyzny, Łemkowszczyzny, Spisza czy też Żywca. W programie były także piękne lecz zapomniane kolędy i pastorałki z Podlasia oraz innych regionów Polski. 

„Kurpie Zielone” włączyły się w akcję i poprzez dwa koncerty pomogły udzielić wsparcia na rzecz chorych. Hospicjum to ludzie, którzy całe serce wkładają w pracę z chorymi, szczególnie tymi z chorobą nowotworową. Koncert to również wyraz wdzięczności za pracę lekarzy, pielęgniarek, duszpasterzy, psychologów, rehabilitantów i terapeutów.

Hospicjum swoją pracę zaczynało od wolontaryjnej opieki domowej. Determinacja i sukcesywne dążenie do celu, którym jest pomoc ciężko chorym, zaowocowała rozbudową działań, by docierać do jak największej liczby potrzebujących. Z inicjatywy Towarzystwa powstało w 1992 r. pierwsze w Polsce stacjonarne hospicjum „Dom Opatrzności Bożej”. Obecnie profil funkcjonowania jest rozszerzony o opiekę domową i nową formę opieki wytchnieniowej dla rodzin chorych.

kierownictwo artystyczne, choreografia – Mariusz Żwierko

przygotowanie taneczne, choreografia – Agnieszka Ondruch-Sikora

kierownictwo muzyczne, przygotowanie wokalne – Andrzej Grzybowski

przygotowanie wokalne – Marta Szałkiewicz

przygotowanie kostiumów – Zofia Gierasimczuk, Agnieszka Ondruch-Sikora

Nagranie z koncertu można obejrzeć na kanale YouTube Podlaskiego Instytutu Kultury: