Jesteś na stronie: Koncert zespołu Ponad Chmurami
Treść strony

Koncert zespołu Ponad Chmurami

Koncert zespołu Ponad Chmurami

Koncert poezji śpiewanej i promocja książki „Płynąc po dnie Niemna” Roberta Pawłowskiego.

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprosił w czwartek, 3 lutego 2022 r., o godz. 17:00, do Spodków PIK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku na spotkanie promujące książkę „Płynąc po dnie Niemna” Roberta Pawłowskiego oraz koncert poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu „Ponad Chmurami”.

fot. M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

 
Ponad Chmurami (Katarzyna i Nikodem Jacuk) działa od 2013 roku. Wtedy właśnie spotkało się dwoje młodych ludzi wychowanych na muzyce krainy łagodności. Dzielone wzajemnie zainteresowanie zaowocowało marzeniami o publicznym prezentowaniu własnych pomysłów na twórczość znanych w muzycznym świecie postaci. Wbrew temu, co obecnie dociera do nas z radiowych odbiorników, fundamentem dla Ponad Chmurami jest twórczość Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena, Starego Dobrego Małżeństwa, czy zespołu Pod Budą.
Podczas ośmioletniej drogi na muzycznej mapie zespół zagrał ponad 400 koncertów na terenie kraju i za granicą. W tym czasie zespół wydał także kilka płyt dostępnych w szerokiej sprzedaży w całym kraju, w tym dwie autorskie: Ponad Chmurami (2019) oraz Czas nic nie zmienił (2021).
Podczas koncertu usłyszą Państwo zarówno autorskie kompozycje artystów do tekstów polskich poetek: Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto Koczan i Hanny Woś Dewińskiej z najnowszej autorskiej płyty zespołu, której premiera odbyła się w czerwcu 2021 roku. 
 
 
Wstęp wolny.