Jesteś na stronie: WyTwórcy kultury
Treść strony

WyTwórcy kultury

WyTwórcy kultury

Wręczenie Odznak Honorowych Województwa Podlaskiego oraz podziękowanie samorządu województwa i PIKu za pracę regionalnych instytucji kultury.

fot. M. Adamski, P. Dołżyński / PIK w Białymstoku

 

Koncert pt. „WyTwórcy kultury” odbył się 2 grudnia 2023 r.,  o godz. 19:00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1 w Białymstoku.

Jest to wydarzenie, którego celem jest uhonorowanie i podziękowanie wszystkim tym, którzy swoją codzienną pracą przyczyniają się do rozwoju i promocji naszej podlaskiej kultury. Kultury, która z jednej strony jest bardzo bogata i różnorodna, a z drugiej oparta na tradycyjnych wartościach. Szanowni państwo, to wy przyczyniacie się do tego, że tworzą ją mieszkańcy naszego całego regionu – powiedział Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki. 

Marszałek wręczył Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego osobom i formacji, które wybitnie przyczyniły się do kulturalnego rozwoju i promocji regionu. Otrzymali je: grafik, rysownik, malarz Władysław Pietruk, przedstawiciele męskiego zespołu „Kuranty” z Bielska Podlaskiego – dyrygent Alina Niegierewicz i jego członek Andrzej Niegierewicz oraz Zespół Tańca Ludowego „Przepiórka”.

Była też chwila na uhonorowanie jednostek, które szczególnie angażują się we współpracę z Podlaskim Instytutem Kultury w Białymstoku.

Jak powiedziała Wiktoria Wnorowska – dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku: Chciałabym serdecznie podziękować za trud i zaangażowanie, które wkładacie na codzień. Za wieloletnią i wielowątkową naszą przygodę. Za współpracę z Podlaskim Instytutem Kultury. Dziękuję, że realizujecie w swoich miejscowościach piękne projekty, za to, że w swoich małych ojczyznach robicie wyjątkowe rzeczy. To jest wasz dzień.

Zostaliśmy bardzo mocno docenieni. To jest wyjątkowe wydarzenie dla nas i naszych instytucji. To bardzo ważne, w jaki sposób zarząd województwa na czele z panem marszałkiem docenia i czuje kulturę – powiedziała w imieniu nagrodzonych dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury – Barbara Sadowska.

Za wieloletnią, owocną współpracę oraz wrażliwość na potrzeby lokalnej społeczności i pracę na rzecz rozwoju kultury w województwie podlaskim z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego dr. Artura Kosickiego oraz dyrektora Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku – Wiktorii Wnorowskiej i zastępcy dyrektora – Agnieszki Jabłońskiej otrzymali:

Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu
Siemiatycki Ośrodek Kultury
Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Janowie
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu    
Hajnowski Dom Kultury
Bielski Dom Kultury
Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu
Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy
Port Kultury Tykocin
Augustowskie Placówki Kultury
Sokólski Ośrodek Kultury
Gminne Centrum Kultury w Gródku
Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie
Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie
Suwalski Ośrodek Kultury
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie

Podczas tego wydarzenia wystąpił zespół LemOn.