Jesteś na stronie: Kolędowanie z Kurpiami Zielonymi
Treść strony

Kolędowanie z Kurpiami Zielonymi

Kolędowanie z Kurpiami Zielonymi

Prezentujemy kolędy i pastorałki z Podlasia oraz innych regionów Polski w wykonaniu Kurpi Zielonych.

W okresie Bożego Narodzenia jak co roku budzi się do życia kolędowanie. To piękna tradycja dzielenia się muzyką w najpiękniejszej jej formie. Opowieści ukryte w kolędach i pastorałkach, jak baśnie, przenoszą nas w magiczny świat i malują słowem obrazy związane z narodzeniem Jezusa. Chcemy podzielić się tą radością i starymi pastorałkami z naszych terenów, które między dźwiękami mają w sobie ducha świąt.

Nagrania, które mogą Państwo obejrzeć pochodzą z koncertu na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”, który odbył się w Spodkach PIK 11 grudnia 2021 r. Aranżacja – Andrzej Grzybowski, przygotowanie wokalne – Marta Szałkiewicz. W następnych dniach będziemy publikowali kolejne utwory w wykonaniu Kurpi Zielonych. Zachęcamy do wspólnego śpiewania.

W mym żywocie mam Boga. Bojary 1978, Bolesława Kowalewicz Źródło: Tom 5. Podlasie. Część I: Pieśni i obrzędy doroczne, red. Ludwik Bielawski, tom 5, Instytut Sztuki PAN, Warszawa 2016.

Anioł iść do Betlejem jak najprędzej każe. Jałówka 1979, Anna Żdanuk Źródło: Tom 5. Podlasie. Część I: Pieśni i obrzędy doroczne, red. Ludwik Bielawski, tom 5, Instytut Sztuki PAN, Warszawa 2016.

Ze snu wstawajcie, Pana witajcie z nieba. Bojary 1978, Bolesława Kowalewicz. Źródło: Tom 5. Podlasie. Część I: Pieśni i obrzędy doroczne, red. Ludwik Bielawski, tom 5, Instytut Sztuki PAN, Warszawa 2016.


Fora (Adamie, fora). Lipsk 1978, Franciszka Rybko. Źródło: Tom 5. Podlasie. Część I: Pieśni i obrzędy doroczne, red. Ludwik Bielawski, tom 5, Instytut Sztuki PAN, Warszawa 2016.