Jesteś na stronie: #folksingingchallenge
Treść strony

#folksingingchallenge

#folksingingchallenge

W dobie kwarantanny kultura przenosi się do internetu. Dużą popularnością cieszą się tzw. wyzwania (ang. challenge), polegające na wymyśleniu jakiegoś zadania, wykonaniu go, a następnie nominowania kolejnej osoby, instytucji czy zespołu i zachęceniu go do powtórzenia zabawy.
Mariusz Żwierko, kierownik naszego ZPiT „Kurpie Zielone”, zainicjował na fanpage’u zespołu akcję #folksingingchallenge, zamieszczając filmik, na którym instruktorka wokalu Kurpi Zielonych i Chóru im. S. Moniuszki Marta Szałkiewicz śpiewa na głosy podlaską pieśń „Posypała się rutka”.

U jeziorecka – pieśń kurpiowska w opracowaniu na głosy

Dziś kurpiowska pieśń „U jeziorecka” w opracowaniu na głosy <3Filmik przygotowała nasza instruktorka wokalu – Marta Szałkiewicz. 🎶Przypominamy o naszym #folksingingchallenge ! Czekamy na filmiki od: Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka Zespół Regionalny Mystkowianie, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska oraz @Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie".

Publiée par ZPiT Kurpie Zielone sur Samedi 28 mars 2020

Do kontynuacji wyzwania został nominowany Zespół Ziemia Bydgoska, który chętnie włączył się w akcję – i tak to się zaczęło! O akcji zrobiło się na tyle głośno, że wspomniał o niej nawet „Teleexpress” w krótkim reportażu o śpiewaniu w czasie kwarantanny. Zobaczcie sami!

Link do programu (czas 5:04)