Jesteś na stronie: Folkodzieło. Można się jeszcze zapisać na warsztaty haftu
Treść strony

Folkodzieło. Można się jeszcze zapisać na warsztaty haftu

Przyjdź, zainspiruj się i wyszyj się twórczo.

Handmade, DIY (do it yourself) to coraz popularniejsze sposoby na kreatywne spędzanie czasu. Rośnie coraz większa świadomość i docenianie ręcznie wykonywanych rzeczy, a w ostatnim czasie również moda na ozdabianie rzeczy czy odzieży haftem. A gdyby inspiracji do tworzenia poszukać w folklorze? Okaże się, że to niewyczerpane źródło motywów i zdobień.

Nowa propozycja Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku to Folkodzieło – cykliczne warsztaty dla osób twórczych. Połączenie folkloru i rękodzieła stwarza przestrzeń osobom chcącym doskonalić swoje umiejętności w technice haftu. Co Was czeka? Praca z igłą i nitką, różnymi tkaninami, nauka ściegów i współpraca twórcza, to wszystko pozwoli nie tylko poznać tajniki hafciarskie, ale i obudzić w sobie pokłady kreatywości.

Wspólnie będziemy szukać artystycznych rozwiązań, odniesień do tradycji i sięgać po skarby ukrywane dotąd w szafach i szufladach, by nie zapominać o własnych korzeniach. 

Przyjdź, zainspiruj się i wyszyj się twórczo.

Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu (co 2 tygodnie)
Piątek, godzina 17:00-19:30
Pokoje Pracy Twórczej, II piętro – PIK, ul. Jana Kilińskiego 8 w Białymstoku
Koszt: 50 zł/miesiąc

Prowadząca: Agnieszka Jakubicz – ukończyła specjalizację kulturoznawczą na wydziale filologii polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Etnografią zajmuje się zawodowo jako instruktor oraz kierownik Działu Kultury Ludowej w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku. Od wielu lat pasjonatka techniki hafciarskiej. Swoje umiejętności doskonali pod okiem mistrzyni Krystyny Duchniak oraz podczas warsztatów z twórcami. Założycielka marki rękodzielniczej „Zafolkowana”, której motywem przewodnim jest patrzenie na tradycję przez współczesny pryzmat. Tworzy rękodzieło inspirowane wzornictwem ludowym, oparte w większości na technice haftu. Tradycyjne motywy wplata w rzeczy użytkowe, głównie w biżuterię. Nieustannie poszukuje inspiracji do tworzenia, ponieważ przeszłość jest dla niej powodem do dumy.

ZAPISY:

Folkodzieło – ZAPISY