Jesteś na stronie: Five Stages of Grief zdobył Niebieski Mikrofon – Muzyczną Nagrodę Polskiego Radia Białystok
Treść strony

Five Stages of Grief zdobył Niebieski Mikrofon – Muzyczną Nagrodę Polskiego Radia Białystok

Five Stages of Grief zdobył Niebieski Mikrofon – Muzyczną Nagrodę Polskiego Radia Białystok

Laureatem głównej nagrody Jury Polskiego Radia Białystok został zespół Five Stages of Grief – laureat Rockowań 2022.

Jury przyznało im 5 tys. zł i doceniło za niecodzienne, oryginalne, nieoczywiste podejście do muzyki i łączenie stylów, nowoczesne brzmienie.

Five Stages of Grief to zespół przekształcony z poprzedniego zespołu znanego wcześniej jako Acoustic Vapes. Po kilku zmianach w składzie oraz zmianie nazwy zespół zaczął powoli zmieniać swoją stylistykę z midwest emo punku na bardziej otwartą formę muzyczną, którą sami lubią nazywać emo jazz. Pomimo stosunkowo krótkiego stażu w obecnym składzie zdążyli już zająć pierwsze miejsce na organizowanym przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku konkursie „Rockowania 2022”. Zawsze starają się bawić muzyką i przekształcić swoją wiedzę z zakresu muzyki klasycznej i jazzowej na coś bardziej pasującego do XXI wieku. Zespół wystąpił w składzie: Jakub Jasiukiewicz – gitara, Michał Babik – gitara i wokal, Miłosz Gładyszewski – gitara basowa, Piotr Klepacki – fortepian, Michał Marchel – zestaw perkusyjny.

Nagrodę za całokształt twórczości otrzymał zespół Czeremszyna. Przemek Piotrowski otrzymał nagrodę specjalną za debiut. Nagrodę słuchaczy Radia Białystok otrzymał sokólski zespół Bad Falcon. Za muzyczną promocję województwa podlaskiego na świecie nagrodzono Karolinę Cichą.

Źródło: https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/223538 

fot.  Joanna Szubzda, Polskie Radio Białystok