Jesteś na stronie: Ferie z PIK
Treść strony

Ferie z PIK

Ferie z PIK

Wszystkie wolne terminy zostały już wyczerpane!

Stworzyliśmy ciekawą ofertę wyjazdowych warsztatów prowadzonych przez naszych instruktorów. Do wyboru były trzy rodzaje zajęć: warsztat aplikacji wzorów na tkaniny, warsztaty muzyczne oraz zajęcia wprowadzające w świat dawnych zabaw i gier ludowych. Wszystkie warsztaty cieszyły się bardzo dużym powodzeniem i wolne terminy zostały już wyczerpane!

Warsztaty aplikacji wzorów na tkaniny – brak wolnych terminów!

czas zajęć: 60-90 min.
prowadzenie: Oktawiusz Stępień

Niezapomniana przygoda z projektowaniem wzorów na t-shirty podczas warsztatów z aplikacji wzorów przy użyciu prasy termotransferowej. Uczestnicy będą mieli okazję odkryć tajniki kreatywnego projektowania i tworzenia wzorów oraz przenieść swoje projekty i kompozycje na własne koszulki. To także świetna okazja do rozwijania zdolności artystycznych i pomysłowości, umiejętności współpracy, wyobraźni, kreatywności i dokładności. Dzieci będą mogły zabrać ze sobą własnoręcznie ozdobione t-shirty, które mogą być świetną pamiątką z ferii.


Warsztaty muzyczne – brak wolnych terminów!

czas zajęć: 90 min.
prowadzenie: Justyna Wieruszewska-Biniek, Marta Szałkiewicz, Monika Korzeniecka

Zajęcia prowadzone przez wykształconych muzyków to doskonała propozycja na zorganizowanie czasu dla dzieci w atmosferze dobrej zabawy w świecie dźwięków. Rytmiczne, taneczne czy wokalne zabawy rozbudzają w dzieciach wyobraźnię i kreatywność, poprawiają koncentrację oraz pamięć, wspomagają rozwój umiejętności językowych, a zadania grupowe ułatwiają budowanie relacji, uczą współpracy i empatii. W ofercie zajęć znajdują się zarówno innowacyjne zabawy, jak i te powszechnie znane i lubiane – przez tych najmłodszych, ale też przez starszych.


„Zabawy naszych dziadków” – brak wolnych terminów!

czas zajęć: ok. 45-50 min.
prowadzenie: Agnieszka Jakubicz, Anastazja Popławska

Zajęcia wprowadzają uczestników w świat dawnych zabaw, gier ludowych i wyliczanek. Poprzez poznanie starych melodii, tańców i gier, które kiedyś były rozrywką codzienną wejdziemy w świat dzieciństwa naszych dziadków. Animatorzy prowadzą zajęcia ubrani w stroje regionalne, co wzbogaca warsztaty o walor poznawczy i edukacyjny, przybliżając uczestnikom kulturową różnorodność naszego regionu.


Koszt każdego z zajęć to 20 zł/os. Oferta jest przeznaczona dla dzieci w grupach zorganizowanych.

Szczegółowych informacji o feriach udziela Dział Edukacji i Projektów PIK:
Anna Gryczkowska
tel. 85 740-37-15,
e-mail: edukacja@pikpodlaskie.pl,
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.