Jesteś na stronie: Wystawa tkaniny i etno designu
Ładowanie Wydarzenia

Wystawa tkaniny i etno designu

Wystawa tkaniny i etno designu
Data
2 września 2019, godz. 9:00
- 29 września 2019

Szczegóły

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na wystawę tkaniny tradycyjnej i designu inspirowanego splotem i wzornictwem tkackim. Wystawa jest efektem dwóch ogólnopolskich konkursów, ogłoszonych przez WOAK z jednej strony dla twórców ludowych, z drugiej – dla rękodzielników, projektantów i designerów. Zgłoszono 16 prac do konkursu na tkaninę ludową  i 20 propozycji w dziedzinie designu. Przeważają tkaniny dwuosnowowe, które są naszą regionalną wizytówką, oraz perebory, głównie z okolic Białej Podlaskiej. Poza tym na ekspozycji można zobaczyć prace w innych technikach tkackich z województwa podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego. Design reprezentują głównie małe formy użytkowe: torby, kosmetyczki, notatniki, opakowania, tkane poszewki, elementy garderoby i biżuteria oraz niewielkie meble.

Wystawa jest finałowym wydarzeniem całorocznego projektu pt. „Tkactwo inspiruje – konkursy, warsztaty, design”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwo Podlaskie. Ekspozycję można podziwiać w Galerii Działu Sztuk Plastycznych WOAK oraz Sali Różowej WOAK przy ul. Kilińskiego 8 w Białymstoku od 2 września 2019 r., w godz. 9.00–18.00. Na podsumowanie konkursów i wręczenie nagród WOAK zaprasza wszystkich fanów tkaniny i etno designu 25 września, o godz. 11.00. 
 
Podczas wystawy planowane są bezpłatne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Więcej informacji można znaleźć na stronie WOAK-u Zgłoszenia telefoniczne na warsztaty przyjmuje Dział Sztuk Plastycznych, tel: 85 740 37 15.
 

Kategorie: Wystawy