Jesteś na stronie: Wystawa – przestrzeń nie tylko ekspozycyjna
Ładowanie Wydarzenia

Wystawa – przestrzeń nie tylko ekspozycyjna

Wystawa – przestrzeń nie tylko ekspozycyjna
Data
13 czerwca 2023
Czas
godz. 9:00
Miejsce

Szczegóły

Bezpłatny warsztat w ramach programu Bardzo Młoda Kultura – woj. podlaskie.

fot. M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

W jaki sposób zaprojektować działania wokół wystawy? Jak wyjść ze swoją ekspozycją poza zamknięty obszar galeryjnej sali? Czy do interaktywnej prezentacji potrzebne są nowe technologie? Na te i inne pytania wspólnie poszukamy odpowiedzi na warsztacie z elementami wykładu, w ramach którego nauczymy się opracowywać ścieżki tematyczne/problemowe wokół wystaw, tworzyć narracje, znajdować uniwersalne metody na przekazywanie treści w sposób dostępny i adekwatny do różnych poziomów percepcji odbiorców i odbiorczyń.

Co zyskają Państwo dzięki szkoleniu?

  • poznanie metod zwiększania zasięgu odbiorców swoich wystaw
  • poznanie technik budowania edukacyjnych ścieżek wokół tematu wystawy
  • poznanie sposobów projektowania interakcji na wystawie


Prowadząca – dr Edyta Ołdak – absolwentka wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obroniła doktorat na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Graficzka, ilustratorka książek, jak również animatorka kultury. Założycielka Stowarzyszenia „Z Siedzibą w Warszawie” i jego długoletnia prezeska, odpowiedzialna za programy edukacyjne i wizualną identyfikację działań Stowarzyszenia. Zajmuje się również szkoleniami, strategiami rozwoju podmiotów kultury, badaniami poszerzonego pola kultury. W 2021 kierowała procesem wyłaniania nowych rekomendacji edukacji kulturalnej, czego finałem jest dokument strategiczny dla miasta Warszawa, którego jest współautorką. W 2015 roku za projekt „Pudło w grochy albo gąbka na biegunach” otrzymała tytuł Animatora Roku Design Alive Award. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury w kategorii sztuki wizualne. Laureatka Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej oraz nagrody Must Have za ilustrowany podręcznik o zespole Aspergera.

W swoje programy edukacyjne włącza wiele grup odbiorców, również osoby ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jest inicjatorką projektów takich jak „Wielka Architektura i Kolory Niewidzenia”, „Mursk w kolorze”, „Pudło w grochy albo gąbka na biegunach” czy „Uwolnić projekt”, które były pretekstem do spotkań różnych środowisk: niewidomych i widzących, osób ze spektrum autyzmu z uczniami szkół podstawowych czy rzemieślników z projektantami.

Współpracuje również z wieloma instytucjami, m.in.: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej, Muzeum Warszawy, Mazowiecki Instytut Kultury, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Warsztaty Kultury w Lublinie, Dom Kultury Kadr, Dom Kultury Zacisze, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Bytom, Urząd m.st. Warszawy, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, Galeria Labirynt, Łódź Art. Center, Centrum Sztuki Dziecka, Galeria Arsenał, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie.

fot. Paweł Heppner

Szczegółowych informacji o programie Bardzo Młoda Kultura – woj. podlaskie udziela
Dział Edukacji i Projektów Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku
tel. 85 740 37 25,
edukacja@pikpodlaskie.pl

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Warsztaty