Szczegóły
Zapraszamy na konferencję inaugurującą program Bardzo Młoda Kultura – woj. podlaskie.
Po roku przerwy Bardzo Młoda Kultura powróciła. Podlaski Instytut Kultury znalazł się w gronie operatorów regionalnych programu Bardzo Młoda Kultura (BMK), w edycji 2023-2025. W ciągu trzech lat PIK otrzyma z Narodowego Centrum Kultury 600 tysięcy złotych na działania związane z edukacją kulturową młodzieży.
Konferencja inaugurująca edycję regionalną programu odbędzie się 25 kwietnia 2023 r. (wtorek), w godz. 9:00-13:00, w siedzibie Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku przy ul. św. Rocha 14. W programie spotkania przewidziane są wykłady oraz warsztaty z tematyki dotyczącej bieżącej edycji programu Bardzo Młoda Kultura, która skupiona jest na aktywizacji młodzieży do czynnego uczestnictwa w kulturze. Po zakończeniu części wykładowej, o godz. 13:30, zostaną przeprowadzone bezpłatne warsztaty „NEUROGRAFIKA – sztuka transformacji” (Uwaga! Brak wolnych miejsc. Chętnych prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Projektów PIK w celu zapisów na listę rezerwową: edukacja@pikpodlaskie.pl).
Regionalna edycja programu BMK, realizowana w 2023 roku pod hasłem „WYbudźcie kulturę!” zakłada realizację inicjatyw odnoszących się do wyzwań cywilizacyjnych i społecznych, które w szczególny sposób dotykają ludzi młodych: problemów emocjonalnych i interpersonalnych związanych z pandemią, poczuciem osamotnienia, niepewności, zróżnicowania kulturowego i narodowościowego, zauważalnego obecnie w większości środowisk. Wszystkie zakładane w programie działania mają uświadomić, zwłaszcza młodym ludziom, że aktywny i podmiotowy udział w kulturze może być wobec tych wyzwań pomocny i skuteczny.
Program konferencji inaugurującej regionalną edycję programu Bardzo Młoda Kultura w woj. podlaskim „WYbudźcie kulturę!”, Białystok, 25.04.2023
- 8.00-9.00
Rejestracja uczestników - 9.00-9.30
Powitanie, przedstawienie założeń regionalnej edycji programu BMK „WYbudźcie kulturę!” oraz harmonogramu działań w woj. podlaskim w 2023 r. - 9.30-10.30
Okres dojrzewania i wczesnej dorosłości. Budowanie tożsamości w zmieniającym się świecie – Agnieszka Kulesza, psycholog, psychoterapeuta.
Agnieszka Kulesza – od ponad 20 lat zajmuje się wsparciem psychologicznym głównie młodzieży i młodych dorosłych. Pracowała w różnych instytucjach i ośrodkach wsparcia, aktualnie prowadzi praktykę prywatną.
- 10.45-11.45
Od LINII do NEUROLINII, czyli jakie zasoby ma w sobie GRAFIKA – Liliya Patonia, arteterapeutka, trenerka warsztatów kreatywności i rękodzieła.
Liliya Patonia – arteterapeutka, psychoterapeutka Gestalt, trenerka warsztatów kreatywności i rękodzieła, a także miłośniczka kultury słowiańskiej i słowiańskich lalek motanek. Pomysłodawczyni i organizatorka Pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Bajkoterapii „Z mojej bajki” (18-19 maja 2021 roku) w Polsce. - 12.00-12.20
Oblicza neuroróżnorodności w zajęciach teatralnych z młodzieżą – Emilia Wyszkowska, instruktor teatralny (Podlaski Instytut Kultury).
Emilia Wyszkowska – pedagog, arteterapeuta, animator i menadżer kultury oraz trenerka dramy (w trakcie certyfikacji). Z zamiłowania, pasji i doświadczenia zawodowego instruktor teatralny, reżyser teatrów niezawodowych. - 12.20
Dyskusja, zakończenie konferencji, poczęstunek.
Podczas konferencji zaprezentowane zostaną prace plastyczne przygotowane przez członków młodzieżowej grupy teatralnej działającej przy Podlaskim Instytucie Kultury w ramach wystawy „WŁĄCZ. NEURORÓŻNORODNOŚĆ”.
WARSZTATY (Uwaga! Brak wolnych miejsc. Chętnych prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Projektów PIK w celu zapisów na listę rezerwową: edukacja@pikpodlaskie.pl).
- 13.30-16.30 Warsztaty „NEUROGRAFIKA – sztuka transformacji” – Liliya Patonia.
Formularz zgłoszeniowy na konferencję
Szczegółowych informacji o programie Bardzo Młoda Kultura – woj. podlaskie udziela Dział Edukacji i Projektów Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku.
tel. 85 740 37 25,
edukacja@pikpodlaskie.pl