Jesteś na stronie: Warsztaty plastyczne
Ładowanie Wydarzenia

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne
Data
28 lutego 2020, godz. 15:00
- 21 marca 2020
Miejsce

Szczegóły

Podlaski Instytut Kultury zaprosił m.in. instruktorów plastyki, wychowawców i nauczycieli na warsztaty plastyczne w lutym i marcu 2020 r. Celem warsztatów było nabycie umiejętności wykorzystania poznanych technik w pracy z dziećmi, młodzieżą i grupami dorosłych w placówkach kultury i oświaty. Na zajęciach można było poznać tajniki takich prac jak makrama oraz pająki ze słomy.

Makrama – forma przestrzenna

Dzięki tej technice można ze zwykłego sznurka tworzyć niezwykłe, eleganckie dzieła – dekoracje i przedmioty użytkowe (makaty, torebki, abażury, biżuterię, firanki itp.). Samo tworzenie makramy daje ogromną przyjemność. To zajęcie dla osób początkujących – nie potrzeba mieć doświadczenia ani wyjątkowych umiejętności. Na warsztatach uczestnicy poznali dwa podstawowe sploty: płaski i żebrowy. Wykonali bransoletkę i minimakramę na ścianę.

Fotoreportaż:

Pająki ze słomy

Podczas warsztatów z kolorowej bibuły, słomy wykonane były ludowe ozdoby zwane pająkami, które kształtem nawiązują do kryształowych żyrandoli widywanych w pałacach, czy kościołach. Dawniej wykonywano je w okresie Wielkanocy, Bożego Narodzenia. Wykonany pająk świetnie sprawdzi się jako ozdoba wnętrza, zawieszona pod sufitem.

Fotoreportaż:
Zajęcia odbywały się w pracowni plastycznej PIK w Białymstoku przy ul. Kilińskiego 8.

Miejsce

Jana Kilińskiego 8, 15-089 Białystok, Polska
Telefon
85 740 37 16
Strona internetowa
Kategorie: Warsztaty