Jesteś na stronie: Upcykling z pomysłem – wszystko w zasięgu ręki – Materiały wzięte z natury
Ładowanie Wydarzenia

Upcykling z pomysłem – wszystko w zasięgu ręki – Materiały wzięte z natury

Upcykling z pomysłem – wszystko w zasięgu ręki – Materiały wzięte z natury
Data
26 maja 2021
Czas
godz. 10:00
Miejsce

Szczegóły

Uczestnicy wykorzystają już niepotrzebne przedmioty i naczynia do zbudowania ciekawych kompozycji z materiałów wziętych z natury.

Warsztat w przystępnej, zabawnej i ciekawej formie ma za zadanie przypomnieć o fenomenie natury. Nieszablonowe działanie artystyczne umożliwi uczestnikom rozwijanie zdolności, umiejętności i wiedzy. Forma realizacji oparta będzie na eksperymentach artystycznych, wykorzystujących różne formy ekspresji, rozwijających kreatywność i umiejętności twórcze uczestników. Motywem przewodnim prac i działań warsztatowych będą kwiaty, rośliny i szeroko rozumiana florystyka. Surrealistyczne, zaskakujące i efektowne instalacje są elementem zdobiącym, ale też sytuacją zmuszającą do refleksji, pretekstem do poszukiwań artystycznych. Wspólnym mianownikiem będą motywy roślinne. Jako punkt wyjścia wykorzystamy dominantę – materiał roślinny, kwiaty i elementy organiczne. W pracach będziemy czerpać ze skarbnicy fenomenu natury. Wykorzystamy różne, już niepotrzebne przedmioty i naczynia w celu zbudowania ciekawych i pięknych kompozycji z materiałów wziętych z natury.


Katarzyna Zabłocka
– absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od roku 2005 uczy w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Grottgera w Supraślu, gdzie prowadzi autorską Pracownię Realizacji Intermedialnych. Od roku 2010 nieprzerwanie współpracuje z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym. Autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Realizuje projekty z zakresu sztuk wizualnych oraz warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej dzieci, młodzieży i dorosłych. W swoich działaniach wykorzystuje motywy roślinne, siew i fenomen natury. Stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku i Marszałka Województwa Podlaskiego. Laureatka Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej 2015, nagrody indywidualnej Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie 2015 oraz wyróżnienia „Za naprawianie świata” im. Ireny Sendlerowej 2015.

Szkolenie w godzinach: 10.00-14.30 (4 godz. warsztatu + 30 minut przerwy)

Limit miejsc wyczerpany

REGULAMIN WARSZTATÓW

Liczba osób: 15
Zgłoszenia: od 17.05.2021 r. (od godz. 8:00) do 24.05.2021 r. (do godz. 12:00)

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Strona internetowa
Kategorie: Warsztaty