Jesteś na stronie: „Terytorium” – malarstwo Krzysztofa Chyżego
Ładowanie Wydarzenia

„Terytorium” – malarstwo Krzysztofa Chyżego

„Terytorium” – malarstwo Krzysztofa Chyżego
Data
29 października 2019, godz. 18:00
- 22 listopada 2019
Miejsce

Szczegóły

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprosił na wystawę malarstwa Krzysztofa Chyżego „Terytorium”. Otwarcie odbyło się 29 października 2019, o godz. 18.00, w Pracowni Plastycznej PIK, przy ul. Kilińskiego 8 w Białymstoku. Wystawa była czynna do 22 listopada 2019 r.

Krzysztof Chyży urodził się w 1966 roku w Białymstoku. Jest absolwentem Wydziału Architektury PB. W swej twórczości chce poznawać i zdobywać ciągle nowe terytoria. Działalność ta obejmuje malarstwo indywidualne, szczególnie technikę akwareli i akrylu, oraz udział w warsztatach malarsko-fotograficznych (od roku 2010), organizowanych przez WOAK w Białymstoku. W dotychczasowej karierze był uczestnikiem wystaw indywidualnych i zbiorowych gdzie prezentował dotychczasowy dorobek twórczy. W latach 2012-2014 był członkiem stowarzyszenia ARS POLIS w Białymstoku, zajmującego się popularyzacją podlasia poprzez działania w dziedzinie sztuki. Od 2015 roku jest członkiem białostockiej grupy Bochemia zrzeszającej kilkanaście osób, do których należą malarze, architekci, fotograficy, a także pasjonaci innych dziedzin twórczości artystycznej. Autor w latach 2017-2019 studiował na Wydziale Malarstwa i Rzeźby, kierunek – malarstwo. W 2019 roku uzyskał dyplom w pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza (malarstwo) i prof. Przemysława Pintala (multimedia).

Wystawy:
2012 – WOAK w Białymstoku, akwarele – wystawa indywidualna,
2012 – XVII Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej – nagroda,
2013 – Galeria Obok w Białowieży, akwarele – wystawa indywidualna,
2013 – Mała Galeria APK w Augustowie, akwarele – wystawa indywidualna,
2014 – XVIII Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej – nagroda,
2015 – WOAK w Białymstoku, akwarele – wystawa indywidualna,
2015 – Sokólski Ośrodek Kultury, akwarele – wystawa indywidualna,
2015 – Galeria Sztuki Labirynt MOK w Zambrowie, akwarele i akryle – wystawa,
2015 – 8 Międzynarodowe Biennale Twórczości Nauczycieli, Tarnów – nagroda,
2016 – Muzeum Przyrodniczo-Leśne BPN w Białowieży – wystawa,
2016 – XVIII Międzywojewódzka Wystawa Akwareli, Rzeszów – nagroda,
2017 – XIX Międzywojewódzka Wystawa Akwareli, Rzeszów – wyróżnienie,
2018 – XX Międzywojewódzka Wystawa Akwareli, Rzeszów – nagroda,
2019 – PSPiA Klanza w Białymstoku – wystawa indywidualna,
2019 – XXI Międzywojewódzka Wystawa Akwareli, Rzeszów – wyróżnienie,
2019 – Muzeum Przyrodniczo-Leśne BPN w Białowieży – wystawa.

Terytorium określa się jako obszar ziemi o określonych granicach, który jest wyodrębniony ze względu na jakieś cechy charakterystyczne. Jest to także teren, przestrzeń, obszar, okolica, okolice, kraina, ziemia, otoczenie, pole. Świat, który jestem w stanie poznać. Dotknąć i określić. Malowanie może być odpowiednią formą powielania świata. Przy okazji tworzy się i rozwija swoją wersję (jak to obecnie się określa) reprezentacji rzeczywistości. Wyodrębnia się granice swoich możliwości, charakterystyczne cechy malarstwa. W celu utrzymania tego i zachowania. Albo zmiany i ciągłego rozwijania. Określam to jako dyskusję ze światem. Chciałbym rzeczywistość opisywać, ale także dyskutować. W kompozycji, tektonice obrazów szukać wrażeń oraz odpowiedzi zadając jednocześnie pytania. Pokazać świat materii, który także może żyć, rozwijać się i zmieniać. Ze swoją okolicą barw. Różnorodną ziemią faktur, czy polami pokrytymi niejednolitymi śladami pędzli i innych narzędzi. Ten tworzony obszar malarskiej tożsamości.”

Krzysztof Chyży

Miejsce

Jana Kilińskiego 8, 15-089 Białystok, Polska
Telefon
85 740 37 16
Kategorie: Wystawy