Jesteś na stronie: Spotkanie z Katarzyną Drogą
Ładowanie Wydarzenia

Spotkanie z Katarzyną Drogą

Spotkanie z Katarzyną Drogą
Data
13 maja 2022
Czas
godz. 17:00
Miejsce

Szczegóły

Zapraszamy na spotkanie z pisarką, dziennikarką i redaktorką, która od lat tworzy literackie portrety nietuzinkowych kobiet.


fot. P. Dołżyński / PIK w Białymstoku

Hanka Ordonówna, Hanka Bielicka, Aleksandra Piłsudska… Te nietuzinkowe kobiety zaintrygowały pisarkę, Katarzynę Drogą na tyle, że poświęciła im trzy powieści. A to jedynie fragment jej dorobku pisarskiego. O tym, co zafascynowało ją w postaciach, które opisała zarówno tych bardziej, jak i mniej znanych, Katarzyna Droga opowie na spotkaniu, które odbędzie się 13 maja w PIK. Porozmawiamy o cechach, które wbrew przeciwnościom losu, kazały bohaterkom jej książek uparcie dążyć do celu, które pozwoliły im realizować marzenia. Przeniesiemy się do powojennego Białegostoku, gdzie m.in. rozgrywa się akcja sagi rodzinnej zatytułowanej „Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca” i „Pokolenia. Powrót do domu”. Dowiemy się, czy wojna pozwala na miłość, czy na tajnych kompletach można było studiować medycynę i czy ucieczka naszej prababki z kochankiem (przez okno!) może mieć wpływ na wybory, których dokonujemy w codziennym życiu.

Katarzyna Droga – pisarka, dziennikarka, redaktorka. Od lat tworzy literackie portrety nietuzinkowych kobiet, jest autorką powieści biograficznych o Hance Ordonównie, Aleksandrze Piłsudskiej, Hance Bielickiej. Dzieje prekursorek polskiej medycyny opisała w książce pt. „Nigdy się nie bałam”. Zajmują ją dzieje rodzin i dziedzictwa pokoleń, napisała podlaską sagę „Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca” i „ Pokolenia. Powrót do domu”, a także książkę o wpływie historii rodzinnej na los potomków, pt. „Sekrety przodków”. Jest Podlasianką, urodziła się w Zambrowie, Liceum Ogólnokształcące ukończyła w Łapach. Jest absolwentką wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Po ukończeniu studiów pracowała jako nauczycielka języka polskiego, potem jako dziennikarz i redaktor w prasie edukacyjnej i kobiecej, była także współtwórcą wydawcą czasopism młodzieżowych. W latach 2008 – 2017 była redaktorką naczelną magazynu „Sens” w Wydawnictwie „Zwierciadło”. Obecnie współpracuje z magazynem „Twój Styl”, mieszka na Podlasiu w domu nad Narwią, gdzie może oddać się swojej pasji pisania.

W trakcie spotkania będzie można kupić książki w promocyjnej cenie.

fot. Marcin Urban

 

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Spotkania