Jesteś na stronie: Spotkanie z Dariuszem Kuciem, autorem książki „Niedługie życie”
Ładowanie Wydarzenia

Spotkanie z Dariuszem Kuciem, autorem książki „Niedługie życie”

Spotkanie z Dariuszem Kuciem, autorem książki „Niedługie życie”
Data
15 grudnia 2020
Czas
godz. 18:00

Szczegóły

Wywiad online z lekarzem z Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, prowadzonego przez Fundację „Pomóż im”.

Podlaski Instytut Kultury, Fundacja „Pomóż im” oraz wydawnictwo Znak zaprosili 15 grudnia 2020 r. na spotkanie online z doktorem Dariuszem Kuciem z Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, wieloletnim lekarzem Białostockiego Hospicjum dla Dzieci prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im”. W swojej książce „Niedługie życie”, wydanej 1 grudnia 2020 roku przez wydawnictwo Znak, podjął on temat życia i pożegnania z nieuleczalnie chorymi dziećmi.

To zbiór 21 wywiadów z rodzicami dzieci, które cierpiały z powodu chorób nieuleczalnych i były pod opieką Białostockiego Hospicjum dla Dzieci Fundacji „Pomóż Im”  – mówi dr Dariusz Kuć. – Książkę tę napisałem po to, żeby zrozumieć, co to znaczy pozwolić swemu dziecku odejść. Kiedy jest ten moment, w którym najlepsze, co można zrobić w imię miłości do dziecka, to przestać walczyć o życie? Napisałem tę książkę, aby wszyscy, którzy podejmują trudne decyzje o dalszym leczeniu lub jego przerwaniu – niekoniecznie dziecka, może to dotyczyć innej bliskiej nam osoby – mieli choć trochę łatwiej niż ci, z którymi rozmawiałem.

Spotkanie, które poprowadziła Barbara Bojaryn-Kazberuk, można oglądać na kanale Podlaskiego Instytutu Kultury na YouTube. 

 

Dariusz Kuć – doktor nauk medycznych, lekarz specjalista medycyny rodzinnej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku, obecnie asystent w Zakładzie Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, absolwent Studiów Podyplomowych Leczenia Bólu Uniwersytetu Jagiellońskiego i Studiów Podyplomowych z Bioetyki i Prawa Medycznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2009 roku lekarz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Jest przewodniczącym Komisji do spraw Uporczywej Terapii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Laureat nagrody im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego. Przez kilkanaście lat dziennikarz radiowy.

Organizatorzy

Telefon
504 078 846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa
Telefon
85 662 20 03
Email
biuro@pomozim.org.pl
Strona internetowa
Kategorie: Inne