Jesteś na stronie: Spotkanie literackie z Rusłanem Kulewiczem w PIK
Ładowanie Wydarzenia

Spotkanie literackie z Rusłanem Kulewiczem w PIK

Spotkanie literackie z Rusłanem Kulewiczem w PIK
Data
16 czerwca 2021
Czas
godz. 18:00
Miejsce

Szczegóły

Białoruski dziennikarz opowie o swoich dwóch książkach. „Jedno miasto, różne wspomnienia” i „Historie z grodzieńskich ulic”.

Książki te są zapewne ostatnią próbą zapisu wspomnień z miasta lat międzywojennych i czasu dwóch okupacji. Obejmują one wspomnienia dawnych mieszkańców Grodna, których dzieciństwo i młodość przypadały na lata 30. i 40. XX wieku. Średni wiek bohaterów książek Kulewicza – ostatnich świadków istnienia dawnego Grodna – to 90 lat. Autor zebrał ponad 40 wspomnień oraz wiele fotografii z domowych archiwów, na których można zobaczyć miejskie krajobrazy, przykłady dawnej mody, sceny z życia codziennego grodzieńskich mieszczan w różnych okresach.

Historia Białegostoku i Grodna niewiele się różni, miasta były ze sobą związane, dzieli je niewielka odległość – osiemdziesiąt kilometrów. Białostoczanie odnajdą w grodzieńskich historiach coś bliskiego i znajomego” – mówi Rusłan Kulewicz.

Spotkanie poprowadzi Emil Cywiński (PIK), a tłumaczem będzie Ina Łapińska. Odbędzie się ono 16 czerwca, o godz. 18.00, w Spodkach PIK przy św. Rocha 14 w Białymstoku, z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Wstęp jest bezpłatny.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja „Okno na Wschód”.

Organizator

Telefon
85 740-37-22
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Miejsce

Świętego Rocha 14, 15-879 Białystok, Polska
Telefon
85 744 68 63
Strona internetowa