Jesteś na stronie: Podlaskie Sploty – II Festiwal Tkactwa, koncert
Ładowanie Wydarzenia

Podlaskie Sploty – II Festiwal Tkactwa, koncert

Podlaskie Sploty – II Festiwal Tkactwa, koncert
Data
28 sierpnia 2021
Czas
godz. 19:00
Miejsce

Szczegóły

Podlaski Instytut Kultury zaprasza na koncert zespołu Sploty w ramach Podlaskich Splotów.

Trio śpiewających multiinstrumentalistek. Trzy artystki z północno-wschodniej części Polski splotły swoje muzyczne fascynacje.
We trzy śpiewają i grają na instrumentach. Każda ma już swoją muzyczną ścieżkę i lata doświadczeń. Izolacja sprawiła, że się zorganizowały, zbliżyły i zaczęły wspierać. Trzy różne podejścia do wokalu i interpretacji muzyki polskiej. Materiał muzyczny opracowywany przez Sploty bazuje na melodiach, tańcach i piosenkach tradycyjnych z regionów takich jak: Suwalszczyzna, Warmia, Mazury, Mazowsze, Wielkopolska, Wileńszczyzna. 

Sploty tworzą 
Ania Broda – wokalistka i multiinstrumentalistka, głównie cymbalistka posługująca się techniką białego śpiewu, komponuje muzykę autorską, prowadzi warsztaty, oraz bardzo chętnie i z dużym powodzeniem realizuje płyty solowe dedykowane dzieciom i dorosłym. 
Małgorzata Makowska – śpiewaczka również posługująca się techniką białego śpiewu, laureatka licznych konkursów muzyki tradycyjnej, śpiewu, multiinstrumentalistka, animatorka, tancerka, propagatorka suwalskiej tradycji muzycznej i kulturowej (m.in. Dautenis, Kanka-Franka). 
Mary Rumi (Maria Rumińska) – wokalistka, kompozytorka, aranżerka, multiinstrumentalistka. Od wielu lat równolegle rozwija swoje zainteresowania na kilku polach muzycznych: początkowo jazzowym, potem irlandzkim, od kilkunastu lat warmińskim, przeplatając to wszystko wieloletnią współpracą teatralną. Popularyzatorka pieśni warmińskich wykonywanych w gwarze (m.in. albumy: „Wskrzeszenie Hobouda”, „Hamara Muzyka. Poland-Pakistan. Music Without Borders” oraz stypendium MKiDN Kultura w sieci „Melodie Warmii i Mazur – subiektywna selekcja pieśni”). Wokalistka i instrumentalistka zespołu Shannon oraz córka wybitnego muzyka Zbigniewa Namysłowskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Dofinansowano ze środków budżetu państwa. Wartość dofinansowania 50 000 zł, całkowita wartość zadania 94 400 zł.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Koncerty