Jesteś na stronie: Sploty i włókno – czyli makrama nie tylko tradycyjnie
Ładowanie Wydarzenia

Sploty i włókno – czyli makrama nie tylko tradycyjnie

Sploty i włókno – czyli makrama nie tylko tradycyjnie
Data
11 maja 2021
- 12 maja 2021
Miejsce

Szczegóły

Warsztaty przybliżą technikę makramy, uczestnicy zaprojektują i wykonają własną makramę z grubego, bawełnianego sznurka.

Makrama to technika tworzenia dekoracji i biżuterii, która szturmem zdobywa serca architektów wnętrz, projektantów i rękodzielników. Warsztaty przybliżą tę technikę artystycznego wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka i tworzenia w ten sposób unikatowych kompozycji do wnętrz, także o charakterze użytkowym. Uczestnicy poznają podstawowe sploty i ich różnorodne kombinacje. Zaprojektują i wykonają własną makramę z grubego, bawełnianego sznurka, którą zaaranżują w otwartej przestrzeni.

Prowadzenie: Krystyna Kunicka, Karolina Szymańska-Skowronek


Krystyna Kunicka
– kierownik Działu Sztuk Plastycznych PIK w Białymstoku. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Uczestniczyła m.in. w Interdyscyplinarnych Warsztatach organizowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie i Grupę PARTNER. Prowadziła i organizowała różnorodne warsztaty dla instruktorów i nauczycieli z zakresu plastyki, sztuki ludowej, rękodzieła i etnodesignu. Organizowała dziesiątki wystaw i warsztatów związanych z upowszechnianiem plastyki i sztuki ludowej i profesjonalnej. Realizator, pomysłodawca i koordynator wielu projektów z zakresu plastyki, animacji i edukacji kulturalnej oraz kultywujących tradycje rękodzieła ludowego, dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Karolina Szymańska-Skowronek –
absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, z wykształcenia menedżer. Na co dzień związana z Podlaskim Instytutem Kultury w Białymstoku, gdzie pracuje na stanowisku kierownika Działu Edukacji i Projektów. Prywatnie matka trzech synów, a z zamiłowania poszukiwaczka natury. Uwielbia wszystko, co związane jest z urządzaniem domu i ogrodu, choć jej największą miłością jest tworzenie funkcjonalnych przedmiotów i zjawiskowych dekoracji ze sznurka. Szydełkuje duże formaty, tworzy makramy. Swoje zawodowe doświadczenie łączy z pasją i w ten sposób zrodziła się marka © Mama Nature.

Szkolenie w godzinach: 9.00-15.30 (6 godz. warsztatu + 30 minut przerwy)

Limit miejsc wyczerpany

REGULAMIN WARSZTATÓW

Liczba osób: 15
Zgłoszenia: od 06.05.2021 r. (od godz. 8:00) do 10.05.2021 r. (do godz. 12:00)

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Strona internetowa
Kategorie: Warsztaty