Jesteś na stronie: ROCKOWANIA 2024 – eliminacje powiatowe w Klubie GWINT
Ładowanie Wydarzenia

ROCKOWANIA 2024 – eliminacje powiatowe w Klubie GWINT

ROCKOWANIA 2024 – eliminacje powiatowe w Klubie GWINT
Data
25 maja 2024
Czas
godz. 16:00
Miejsce

Szczegóły

Rockowania to największy przegląd zespołów rockowych w regionie organizowany przez Podlaski Instytut Kultury.

Rockowania ruszyły! Za nami pierwsze emocje związane z eliminacjami powiatowymi przeglądu organizowanego już po raz dziewiąty przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.

W sobotę 25 maja białostocki Gwint drżał w posadach. To właśnie w tym klubie odbyły się powiatowe eliminacje Rockowań – największego w województwie przeglądu amatorskich zespołów rockowych. Publiczność tradycyjnie nie zawiodła, a zespoły dały z siebie wszystko.

W eliminacjach zmierzyło się siedem grup: Bimo, Dorian’s Steamin Shadow, Kobra, Madegg, Psychoanaliza, See You In The Fog, Sunsucker. Jak zauważył koordynator Rockowań, Artur Szydłowski z Podlaskiego Instytutu Kultury, są to w większości zespoły nowe, co cieszy i dowodzi, że podlaska scena rockowa ma się naprawdę nieźle. Cieszę się, że już po raz dziewiąty udało nam się zorganizować ten przegląd – mówi. – Rockowania, największa tego typu impreza w regionie, jest ogromną szansą dla młodych zespołów, przyciąga publikę i integruje wszystkich, którzy kochają rocka, w najróżniejszych jego odcieniach.

Po sobotnich eliminacjach jury w składzie: Artur Szydłowski (PIK), Emilia Świętochowska (PIK) i Artur Łupiński (69 Guitars Pracownia Lutnicza Artur Łupiński) postanowiło zaprosić do dalszych etapów konkursu następujące zespoły: Dorian’s Steamin Shadow, Madegg, Psychoanaliza, See You In The Fog i Sunsucker.

Przy tak wyrównanym i wysokim poziomie decyzja nie była łatwa – powiedział Artur Szydłowski. – Ale zawsze powtarzam wszystkim uczestnikom, że nawet jeśli nawet nie uda się przejść do kolejnego etapu, sam udział w przeglądzie i możliwość zaprezentowania się na scenie jest czymś bardzo cennym i warto z tej szansy korzystać.

Organizatorem Rockowań jest Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, który ufundował nagrodę główną w wysokości 5 tys. zł. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 3 tys. i 2 tys. zł. Partnerami tegorocznych Rockowań są:

Polskie Radio Białystok, które przyzna nagrodę specjalną w postaci zakwalifikowania do Finału Plebiscytu „Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2023” i zaprosi wybrany zespół na koncert live do Studia „Rembrandt” Polskiego Radia Białystok;
69 Guitars Pracownia Lutnicza Artur Łupiński, która zapewni pełny serwis gitary dla wybranego gitarzysty;
Pat Studio, które zapewni nagranie i produkcję jednego utworu (tzw. singla);
Hertz Studio, które zapewni nagranie i produkcję jednego utworu (tzw. singla) oraz wirtualną perkusję Hertz Drums z dowolnie wybraną biblioteką dla laureata I, II i III miejsca.
Po eliminacjach powiatowych odbędą się półfinały, które w tym roku zaplanowano w Bielsku Podlaskim (14 września) i w Mońkach (21 września). Wielki finał natomiast odbędzie się w białostockim klubu Gwint, gdzie 19 października poznamy zwycięzcę Rockowań.

Fot. E. Świętochowska / PIK w Białymstoku

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
wolny

Miejsce

Zwierzyniecka 10, Białystok, Poland
Kategorie: Przeglądy