Jesteś na stronie: ROCKOWANIA 2024 – eliminacje powiatowe w Suwałkach
Ładowanie Wydarzenia

ROCKOWANIA 2024 – eliminacje powiatowe w Suwałkach

ROCKOWANIA 2024 – eliminacje powiatowe w Suwałkach
Data
15 czerwca 2024
Czas
godz. 18:00

Szczegóły

W Black Pub Komin zagrają: GPakt, Militia, Radioaktywni i Rusty Dusty.

Trwają tegoroczne Rockowania! Za nami pierwsze emocje związane z eliminacjami powiatowymi przeglądu organizowanego już po raz dziewiąty przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.

W sobotę, 25 maja, białostocki Gwint drżał w posadach. To właśnie w tym klubie odbyły się powiatowe eliminacje Rockowań – największego w województwie przeglądu amatorskich zespołów rockowych. Publiczność tradycyjnie nie zawiodła, a zespoły dały z siebie wszystko. W eliminacjach zmierzyło się siedem grup, a do dalszych etapów konkursu jurorzy zaprosili następujące zespoły: Dorian’s Steamin Shadow, Madegg, Psychoanaliza, See You In The Fog i Sunsucker.

W sobotę, 15 czerwca, o godz. 18:00 w suwalskim Black Pub Komin przy ul. Emilii Plater 1 o nominację do przesłuchań półfinałowych powalczą GPakt, Militia, Radioaktywni i Rusty Dusty. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Organizatorem Rockowań jest Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, który ufundował nagrodę główną w wysokości 5 tys. zł. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 3 tys. i 2 tys. zł. Partnerami tegorocznych Rockowań są:

Polskie Radio Białystok, które przyzna nagrodę specjalną w postaci zakwalifikowania do Finału Plebiscytu „Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2023” i zaprosi wybrany zespół na koncert live do Studia „Rembrandt” Polskiego Radia Białystok;
69 Guitars Pracownia Lutnicza Artur Łupiński, która zapewni pełny serwis gitary dla wybranego gitarzysty;
Pat Studio, które zapewni nagranie i produkcję jednego utworu (tzw. singla);
Hertz Studio, które zapewni nagranie i produkcję jednego utworu (tzw. singla) oraz wirtualną perkusję Hertz Drums z dowolnie wybraną biblioteką dla laureata I, II i III miejsca.
Po eliminacjach powiatowych odbędą się półfinały, które w tym roku zaplanowano w Bielsku Podlaskim (14 września) i w Mońkach (21 września). Wielki finał natomiast odbędzie się w białostockim klubu Gwint, gdzie 19 października poznamy zwycięzcę Rockowań.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

ul. Emilii Plater 1, Suwałki,
Kategorie: Konkursy