Jesteś na stronie: ROCKOWANIA 2024 – eliminacje powiatowe w Bielsku Podlaskim i Łomży
Ładowanie Wydarzenia

ROCKOWANIA 2024 – eliminacje powiatowe w Bielsku Podlaskim i Łomży

ROCKOWANIA 2024 – eliminacje powiatowe w Bielsku Podlaskim i Łomży
Data
27 czerwca 2024
- 28 czerwca 2024

Szczegóły

W Bielsku Podlaskim zagrają Slow Hand i Thurn, a w Łomży Isaac Goldenberg, Valefor i Jakub Kalista.

Trwają tegoroczne Rockowania! Za nami pierwsze emocje związane z eliminacjami powiatowymi przeglądu organizowanego już po raz dziewiąty przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.

W sobotę, 25 maja, w białostockim klubie Gwint odbyły się powiatowe eliminacje Rockowań. W eliminacjach zmierzyło się siedem grup, a do dalszych etapów konkursu jurorzy zaprosili następujące zespoły: Dorian’s Steamin Shadow, Madegg, Psychoanaliza, See You In The Fog i Sunsucker. Kolejny etap przesłuchań odbył się 15 czerwca w suwalskim Black Pub Komin, a do koncertów półfinałowych konkursu  jury zaprosiło następujące zespoły: GPakt, Militia, Radioaktywni i Rusty Dusty.

W czwartek, 27 czerwca, o godz. 18:00 w Bielskim Domu Kultury przy ul. 3 Maja 2 o nominację do przesłuchań półfinałowych powalczą dwa zespoły: Slow Hand i Thurn. Dzień później, w piątek 28 czerwca o godz. 19:00 w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych mieszczącego się przy ul. Wojska Polskiego 3 zagrają trzy grupy: GPakt, Militia, Radioaktywni i Rusty Dusty.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny. Zapraszamy.

Organizatorem Rockowań jest Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, który ufundował nagrodę główną w wysokości 5 tys. zł. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 3 tys. i 2 tys. zł. Partnerami tegorocznych Rockowań są:

Polskie Radio Białystok, które przyzna nagrodę specjalną w postaci zakwalifikowania do Finału Plebiscytu „Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2023” i zaprosi wybrany zespół na koncert live do Studia „Rembrandt” Polskiego Radia Białystok;
69 Guitars Pracownia Lutnicza Artur Łupiński, która zapewni pełny serwis gitary dla wybranego gitarzysty;
Pat Studio, które zapewni nagranie i produkcję jednego utworu (tzw. singla);
Hertz Studio, które zapewni nagranie i produkcję jednego utworu (tzw. singla) oraz wirtualną perkusję Hertz Drums z dowolnie wybraną biblioteką dla laureata I, II i III miejsca.
Po eliminacjach powiatowych odbędą się półfinały, które w tym roku zaplanowano w Bielsku Podlaskim (14 września) i w Mońkach (21 września). Wielki finał natomiast odbędzie się w białostockim klubu Gwint, gdzie 19 października poznamy zwycięzcę Rockowań.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny
Kategorie: Konkursy