Jesteś na stronie: Recital Zbigniewa Zamachowskiego
Ładowanie Wydarzenia

Recital Zbigniewa Zamachowskiego

Recital Zbigniewa Zamachowskiego
Data
3 października 2021
Czas
godz. 17:00

Szczegóły

Podlaski Instytut Kultury zaprasza na recital Zbigniewa Zamachowskiego, w ramach XIII Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus.

W niedzielę, 3 października, odbędzie się zakończenie festiwalu i koncert galowy z udziałem laureatów tegorocznej edycji oraz poprzedniej: Barbary Małeckiej i Filipa Rychcika. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie recital Zbigniewa Zamachowskiego. 

Recital Zbigniewa Zamachowskiego  – znanego aktora teatralnego i filmowego, to spotkanie ze sztuką na najwyższym poziomie. W koncercie usłyszymy autorskie utwory artysty oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Agnieszki Osieckiej, Jaromira Nohavicy, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego oraz np. Stinga i wielu innych. Nie zabraknie przeboju „Kobiety jak te kwiaty”, pochodzącego z przedstawienia „Zamach na MoCarta”. Artyście towarzyszyć będzie kompozytor i pianista – Roman Hudaszek.
Zbigniew Zamachowski – aktor filmowy i teatralny, piosenkarz, autor muzyki i tekstów piosenek. Zadebiutował w 1981 r. rolą w Wielkiej majówce. Aktor Teatru Studiu. Teatru Narodowego, Teatru Telewizji. Odtwórca wielu niezapomnianych ról filmowych w obrazach m.in. Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdy, Kazimierza Kutza, Jerzego Hoffmana, Wojciecha Marczewskiego. Laureat nagród m.in. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych i Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wykładowca piosenki aktorskiej w Akademii Teatralnej w Warszawie.
Roman Hudaszek pianista, kompozytor i aranżer, dziekan Wydziału Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Autor muzyki do piosenek z tekstami m.in. Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego czy Jacka Cygana, Kierownik muzyczny programów telewizyjnych, estradowych, przedstawień teatralnych. Współpracuje z czołówką polskich muzyków i aktorów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Organizator

Telefon
85 740-37-22
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
70zł

Miejsce