Jesteś na stronie: Recital Olgi Bończyk „Piosenki z klasą”
Ładowanie Wydarzenia

Recital Olgi Bończyk „Piosenki z klasą”

Recital Olgi Bończyk „Piosenki z klasą”
Data
1 października 2021
Czas
godz. 20:00
Miejsce

Szczegóły

Podlaski Instytut Kultury zaprosił na recital Olgi Bończyk, w ramach XIII Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus.

fot. M. Adamski, PIK w Białymstoku

 

Na program recitalu Olgi Bończyk składają się piosenki polskie z lat  dzieciństwa artystki. Jak uważa, próżno szukać w najnowszej literaturze estradowej tak pięknych kompozycji jak te, które powstawały w latach 50-60-70-tych. Nie umiem oprzeć się wrażeniu, że przeboje z minionego stulecia zwyczajnie się nie starzeją a gdy ich słucham, utwierdzają mnie w przekonaniu, że siłą ich sukcesu przetrwania jest fakt, że są nadzwyczaj pięknie skomponowane i opatrzone w doskonały tekst – przekonuje Olga Bończyk. Postanowiłam więc przywołać je do życia, i pokazać je w nowym spojrzeniu i nowych aranżacjach. Wierzę, że powrót do tych pięknych piosenek będzie nie tylko hołdem dla dawnych wspaniałych twórców ale stanie się dla Państwa – słuchaczy – czystą przyjemnością – dodaje aktorka. W programie koncertu m.in. piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Reny Rolskiej, Marii Koterbskiej, czy Skaldów. Muzycznie nad całością czuwa Piotr Wrombel – jeden z najbardziej uznanych pianistów jazzowych.
Olga Bończyk – aktorka teatralna, filmowa i serialowa, dubbingowa uzdolniona wokalistka. Związana z teatrami w Warszawie i we Wrocławiu. Prowadząca programy telewizyjne. Koncertuje z autorskimi recitalami z czołowymi muzykami jazzowymi.
Piotr Wrombel – pianista jazzowy, aranżer i kompozytor. Uczestnik festiwali i konkursów jazzowych. Współpracuje z najwybitniejszymi artystami jazzowymi.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
50zł

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Koncerty