Jesteś na stronie: Przestrzeń liminalna – konkurs fotograficzny
Ładowanie Wydarzenia

Przestrzeń liminalna – konkurs fotograficzny

Przestrzeń liminalna – konkurs fotograficzny
Data
11 marca 2024

Szczegóły

5. edycja internetowego konkursu fotograficznego dla amatorów z woj. podlaskiego. Na prace czekamy do 11 marca.

Już po raz piąty postanowiliśmy dać fotografom możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców, a także przyczynić się do popularyzacji fotografii jako jednej z dziedzin sztuki. Jednocześnie chcemy zachęcić twórców do poszukiwań inspiracji, a także rozwijania umiejętności obserwacji otoczenia i jej dokumentowania.

W tym roku temat konkursu brzmi: „Przestrzeń liminalna”  (z łac. liminen – próg). To innymi słowy „przestrzeń pomiędzy” – oddziela w domu dwa pokoje, a także dom i świat zewnętrzny, strefę znaną i bezpieczną od nieznanej i niebezpiecznej, sacrum od profanum. Może to być rytuał przejścia, pusty dom, budynek przed zamieszkaniem, ale też człowiek przechodzący z dzieciństwa w młodzieńczość, dorosłość, starość, czy chociażby hipermarket po i przed przyjęciem tłumów interesantów. Puste domy, dworce, przejścia podziemne zamarłe w bezruchu, które zostaną ożywione dopiero, gdy wypełnią je tłumy ludzi. Chcemy pobudzić uczestników konkursu do wrażliwości i własnej interpretacji rzeczywistości, aby fotografie nie miały jedynie walorów estetycznych, ale również skłaniały do dyskusji.

Oceny prac i kwalifikacji do konkursu dokona jury powołane przez organizatora – artyści fotograficy i plastycy zajmujący się fotografią.

Prace wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy przesyłać na adres konkursfoto@pikpodlaskie.pl do 11 marca 2024 r.

Do wygrania są nagrody finansowe: 1000 zł za pierwsze miejsce, 800 zł za drugie oraz 600 zł za trzecie. Przyznane zostaną również dwa wyróżnienia po 300 zł.

Wyniki konkursu opublikujemy 9 kwietnia 2024 r.

 

Regulamin
Karta zgłoszenia

 

Kontakt:
Dział Sztuki PIK
konkursfoto@pikpodlaskie.pl
85 740 37 15

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny
Kategorie: Konkursy