Jesteś na stronie: Premiery Teatru ProScenium
Ładowanie Wydarzenia

Premiery Teatru ProScenium

Premiery Teatru ProScenium
Data
16 czerwca 2024
Czas
godz. 16:00

Szczegóły

Dwa spektakle na zakończenie sezonu artystycznego.

Przedstawienia: „…i po ptakach, czyli Tadek i Władek show” oraz „KOŃec” zakończą sezon artystyczny działającego przy Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku Teatru Proscenium.

Będzie można je obejrzeć 16 czerwca w Domu Ludowym w Supraślu.

Spektakl „…i po ptakach, czyli Tadek i Władek show” rozpocznie się o godz. 16.00,

„KOŃec” – o godz. 17.00

Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny.

ProScenium to teatr amatorski, którym kieruje Emilia Wyszkowska. Jej podopieczne wspólnie zadecydowały, że motywem przewodnim ich artystycznych poszukiwań w tym roku będzie temat konsekwencji. To słowo ma kilka znaczeń – tłumaczy Emilia Wyszkowska. – Podczas warsztatów szukałyśmy definicji konsekwencji, która najbardziej do nas przemawia, ale starałyśmy się też pokazać tę różnorodność znaczeniową, która nas zafascynowała.

Efektem tych twórczych poszukiwań są dwa spektakle.

Czekamy na Państwa w Domu Ludowym – zachęca Emilia Wyszkowska. – Jestem bardzo dumna z tego, czego nauczyły się „moje dziewczyny” i zapewniam, że warto poznać ich wrażliwość i umiejętności.

Pierwszy spektakl to „…i po ptakach, czyli Tadek i Władek show” przygotowany przez najmłodszą grupę z Proscenium. To historia dwóch chłopców, którzy trafiają do lasu i przekonują się, że przyroda i natura mają ogromną moc. Przedstawienie wyreżyserowała Emilia Wyszkowska, inspiracją były utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. W przedstawieniu występują: Antonina Bala, Barbara Jachimowska, Anna Jakubicz, Joanna Madras, Amelia Mielko, Agata Mielko, Marcelina Mierzejewska, Oliwia Popczyńska, Wiktoria Przeździecka, Emilia Szczytko, Inga Wyszkowska, Lidia Wyszkowska.

Drugie przedstawienie to „KOŃec”. Przygotowała je grupa młodzieżowa. Porusza temat śmierci – mówi Emilia Wyszkowska, która spektakl wyreżyserowała. – Temat trudny, ale przecież nieunikniony, nie warto od niego uciekać, ale na pewno warto mu się przyglądać, w jakiś sposób oswajać. Teatr pozwala to zrobić w sposób metaforyczny, trochę niedopowiedziany, momentami zaskakujący.

Na scenie zobaczymy: Emilię Buczyńską, Kannę Bykowska, Wiktorię Dąbrowską, Łucję Filas, Laurę Kadysz, Maję Kolendo, Zuzannę Zajkowską. Piosenkę zaśpiewa Marta Szałkiewicz.

Scenariusz powstał w oparciu o tekst Marty Guśniowskiej „Kto się boi pani EŚ”.

Za muzykę wykorzystaną w obu spektaklach odpowiada Marcin Aniśko, kostiumy i scenografie przygotowała Magdalena Talmon, oprawą graficzną zajął się Adam Ślefarski, a zdjęciami Oktawiusz Stępień.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

Józefa Piłsudskiego 11, 16-030 Supraśl,
Kategorie: Teatr