Jesteś na stronie: Premiera spektaklu MIKROKOSMOS
Ładowanie Wydarzenia

Premiera spektaklu MIKROKOSMOS

Premiera spektaklu MIKROKOSMOS
Data
26 czerwca 2022
Czas
godz. 15:00

Szczegóły

Młodzież pod okiem profesjonalistów stworzy własny spektakl teatralny, którego premiera odbędzie się w M-GCKiS w Choroszczy.

fot. A. Ślefarski / PIK w Białymstoku

Jednym z elementów projektu pikTOgraMY – który ma przygotować dzieci i młodzież do aktywnego odbioru sztuki i udziału w życiu kulturalnym – są warsztaty teatralne, konstrukcyjne i scenograficzne odbywające się w dniach 20-26.06.2022 r., na których dzieci i młodzież nauczą się jak zrealizować własny spektakl. Premiera odbędzie się 26.06.2022 r., o godz. 15:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, następnie przedstawienie obejrzą mieszkańcy trzech miejscowości: Topilec (28.06), Knyszyn (29.06) i Supraśl (30.06).

Najpierw będzie kontakt z teatrem zawodowym, tak by dzieci, młodzież, całe rodziny mogły doświadczyć profesjonalnej sztuki, nauczyć się chłonąć teatr, potem zachęcimy tych młodych ludzi do tworzenia oferty teatralnej – stworzenia własnego spektaklu pod okiem profesjonalistów – mówi Milka Wyszkowska, koordynatorka projektu.

Uczestnicy warsztatów zrealizują spektakl MIKROKOSMOS, oparty na twórczości Josefa i Karela Čapków, inspirowanego komedią „Ze života hmyzu” (Z życia owadów). Przedstawienie powstanie pod okiem profesjonalistów. Reżyserem będzie Karol Smaczny, muzykę przygotuje Michał Górczyński, choreografię Miłosz Pietruski, a scenografię Małgorzata Tarasewicz-Wosik. W spektaklu razem z młodzieżą zagra aktor Marcin Tomkiel.

To będzie świetna sytuacja, że głównego bohatera zagra znakomity, profesjonalny aktorDzieci będą mogły cały czas podpatrywać go na scenie, uczyć się od niego – podkreśla Karol Smaczny, reżyser spektaklu.

Nie możemy się już doczekać tego projektu, bo to dla naszych dzieci i młodzieży szansa na kontakt z profesjonalnym teatrem, ale nie tylko, dzięki warsztatom także na obycie się ze sceną, rozwój kreatywności, zamiłowania do teatru – przekonuje Izabela Dąbrowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Wstęp wolny.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Miejsce

ul. Henryka Sienkiewicza 29, 16-070 Choroszcz,
Telefon
725 357 788
Kategorie: Teatr