Jesteś na stronie: Zapraszamy do tańca w ramach projektu Podlaski Folklor w Folwarkach
Ładowanie Wydarzenia

Zapraszamy do tańca w ramach projektu Podlaski Folklor w Folwarkach

Zapraszamy do tańca w ramach projektu Podlaski Folklor w Folwarkach

Szczegóły

Potańcówka z zespołem Kurpie Zielone  w Folwarkach Małych.

Potańcówka została zorganizowana w ramach projektu „Podlaski Folklor w Folwarkach”, który PIK realizował z dotacji Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w ramach programu „Potańcówki wiejskie”. Wydarzenie odbyło się 25 sierpnia  w świetlicy wiejskiej w Folwarkach Małych, w gm. Zabłudów. W programie przewidziano występy ZPiT „Kurpie Zielone” i zespołu ludowego „Folwarczanki”, a także wspólne tańce i zabawy sprzyjające integracji.

Wszyscy mieszkańcy wsi Folwarki Małe i goście mieli okazję sprawdzić się we wspólnym śpiewaniu i tańcowaniu. Uczestnicy spotkania otrzymali specjalnie przygotowane i wydrukowane wcześniej śpiewniki z tekstami piosenek. W przerwach między tańcami instruktorzy Podlaskiego Instytutu Kultury oraz tancerze z Kurpi Zielonych prowadzili animacje zabaw ludowych.

Potańcówka miała charakter międzypokoleniowy. Zaproszone zostały  całe rodziny. Starsi i młodsi mogli zasiąść przy wspólnym stole, pośpiewać, potańczyć, cieszyć się swoją obecnością, wymieniać doświadczeniem i dzielić wspomnieniami.

 

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny
Kategorie: Potańcówka