Jesteś na stronie: Przyroda inspiruje – czyli instalacje w naturze oraz portret botaniczny
Ładowanie Wydarzenia

Przyroda inspiruje – czyli instalacje w naturze oraz portret botaniczny

Przyroda inspiruje – czyli instalacje w naturze oraz portret botaniczny
Data
25 czerwca 2021
Czas
godz. 9:00

Szczegóły

Uczestnicy, czerpiąc inspirację z przyrody, wykonają autorskie instalacje i kompozycje.

Warsztat nastawiony na odkrywanie inspiracji twórczych w przyrodzie, kształtowanie zmysłu obserwacji i wrażliwości na piękno, prowadzące do pełniejszego przeżywania rzeczywistości, budowanie szacunku do natury. Punktem wyjścia stanie się refleksja nad krajobrazem naturalnym, która wprowadzi uczestników w proces odczuwania, myślenia, aż do działania. Warsztat realizowany będzie na łonie natury i w pracowni. Pierwszy z nich poprowadzi do powstania autorskich instalacji w wybranej przestrzeni, inspirując się realizacjami Land Artu, drugi, bazujący na Flower Art, pokaże, w jaki sposób wykorzystując rośliny, kwiaty, zioła przygotować kompozycje na płaszczyźnie, które będą nie tylko osobliwym portretem, ale także – poprzez zabawę – pretekstem do przywoływania dobrych wspomnień.

Dojazd na warsztaty we własnym zakresie. W wyjątkowych sytuacjach, osoby niezmotoryzowane będą mogły skorzystać z możliwości przejazdu w obie strony samochodem służbowym PIK. Wówczas prosimy o kontakt telefoniczny z Działem Edukacji i Projektów PIK tel. 85 740 37 25

Prowadzenie: Izabela Dąbrowska, Lila Wyszkowska


Izabela Dąbrowska
– z wykształcenia ­filolog polski i animator kultury. Od kilkunastu lat pracuje w Podlaskim Instytucie Kultury, koordynując działania promocyjne i wydawnicze instytucji. Opiekuje się osobami piszącymi amatorsko (grupa międzypokoleniowa), organizując im warsztaty i spotkania. Od kilku lat stara się poznawać i oswajać przestrzeń, w której mieszka, wykorzystując swoje zainteresowania literackie i artystyczne organizuje i prowadzi warsztaty dla seniorów. Realizowała projekt „Aktywny Senior LZS”, stworzyła koncept międzypokoleniowego warsztatu i wystawy opartej na książce graficznej Moniki Godlewskiej. Od kilku lat angażuje się w organizację wydarzenia „Kobiety Mówią”, współpracując z wielopokoleniową grupą kobiet na rzecz ich samorozwoju. Jest amatorką fotografii, zwłaszcza czarno-białej.


Lila Wyszkowska
– absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracowała m.in. w Liceum Plastycznym im. A. Grottgera w Supraślu, Studium Plastycznym w Białymstoku i Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku. Prowadziła młodzieżowy Teatr Gestu „Debiut”. Organizuje warsztaty plastyczne dla dzieci, happeningi, zajęcia malarskie, plenery rzeźbiarskie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje z Wydawnictwem Pedagogicznym Operon. Jest autorką m.in. programów do plastyki dla klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum, współautorką zeszytów ćwiczeń, scenariuszy lekcji oraz podręcznika do plastyki dla klas IV-VI szkoły podstawowej. Pracuje w Podlaskim Instytucie Kultury.

Szkolenie w godzinach: 9.00-17.00 / (7,5 godz. warsztatu + 60 minut przerwy)

REGULAMIN WARSZTATÓW

Liczba osób: 15
Zgłoszenia: od 15.06.2021 r. (od godz. 8:00) do 23.06.2021 r. (do godz. 12:00)

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

Poczopek 6d, 16-113 Szudziałowo,
Telefon
85 722 96 40
Kategorie: Warsztaty